Mi Band 4 vs. 5 vs. 6

@Mansion, @Ali Pınar,
Fit 2'nin rakibi nedir?
Almışken en iyi F/P ürününü almak istiyorum. Uzun süre götürsün yeterli.
Bluetooth kulaklık bağlıyken saati de aynanda bağlayabileceğim, saat üzerinden bildirimleri görebildiğim ve müziği değiştirebildiğim bir saat olsa yeterli.
Bildirimi görürsün, müziği değiştirirsin. Kamerayı yönetebilirsin (tuş özelliği), vs. vs. daha çok özellik var. Mi Fit'i indirirsen uykunu falan da ölçebilirsin. Mi Band 5'in bazı özellikleri.

Mi Band 4'üm vardı, satıp Haylou ls 05 aldım. Şarjları her ikisinin de uzun gidiyor ve ölçüm değerlerini medikal cihazlar ile karşılaştırdığınızda yakın sonuçlar veriyordu, en azından fazla gerçek dışı değil. Daha sonra anneme Mi Band 5 aldım, 2 defa üst üste ölçüm yaptığınızda bile alakasız verilerle karşılaşıyorsunuz. Şarjı özellikle Mi Band 4 ile kıyaslandığında çok daha az gidiyor. Şahsen 5'i tavsiye etmem.

@FurkannC, Fit 2'nin rakibi Turkiye'de Band 5'tir. Yabanci karsilastirmalarda daha cok Band 6 ile karsilastirildigini da gorebilirsiniz, Samsung'un yerel fiyatlandirmasi sayesinde daha ucuza alabiliyoruz. Ayni anda kablosuz klavye bagliyken bileklige baglanabiliyorum. Bildirimleri goruntuleyebiliyorum, ek olarak onceden hazirladiginiz hazir kaliplarla yanitlayabiliyorum. (Band'lerde yok bu.) Bildirimler iki cihazda da belirli bir karakter sinirinda goruntulenebiliyor, uzun paragraflar atildiysa okuyamazsiniz. Muzik kontrolu su sekilde; parcanin ses duzeyini ayarlama, muzigi basa sarma ya da baska muzige gecme, durdurma.

Haylou'nun ucuz saatleri bileklikten farksiz, ustune ustluk TFT panel kullaniyor. Incelemlere bakip kararinizi verin ancak pek tavsiye etmem.

Mi Band 4'üm vardı, satıp Haylou ls 05 aldım. Şarjları her ikisinin de uzun gidiyor ve ölçüm değerlerini medikal cihazlar ile karşılaştırdığınızda yakın sonuçlar veriyordu, en azından fazla gerçek dışı değil. Daha sonra anneme Mi Band 5 aldım, 2 defa üst üste ölçüm yaptığınızda bile alakasız verilerle karşılaşıyorsunuz. Şarjı özellikle Mi Band 4 ile kıyaslandığında çok daha az gidiyor. Şahsen 5'i tavsiye etmem.
Hocam bende almayı düşünüyorum bendede band 4 var aralarındaki farklar nelerdir hangisini önerirsin almaya değermi

Katılmıyorum, verilerde sıkıntı yok gibi. Şarj da ne yaptığınıza bağlı, beni 2 hafta götürüyor.

Katılmıyorum, verilerde sıkıntı yok gibi. Şarj da ne yaptığınıza bağlı, beni 2 hafta götürüyor.

Katılmamak için alternatif cihazlar ile kıyaslama yaptınız mı? Omron tansiyon cihazı ile kıyasladım, verdiği nabız sonucu alakasızdı ancak Mi Band 4 tansiyon aletine daha yakın nabız ölçümü aldı. Stres testini 2 defa üst üste yaptım yine alakasız sonuçlar verdi, hatta obsesif bozukluğu olan annemi benden daha az stresli gösterdi. Şarjı 2 haftayı zor çıkartırken Mi Band 4 45 günü zorluyor. BİM'de satılan pirhanna bilekliklerin tam ekran dokunmatik hali. Ölçümleri tamamen formaliteden yapıyor, sadece ölçmüş olmak için ölçüyor. Kolumda aksesuar olarak dursun, müziğimi kontrol edeyim bildirimleri alayım derseniz orası başka.

Kafam iyice karıştı 🤨

LS05 hoşuma gitti aslında.
4 ve 5'i eledim. Geriye Mi Band 6, Fit 2 ve LS05 kaldı.
Bunlar dışında bir sürü bu tarz bileklik var.
Neden bu kadar çok yaparsınız ki :/

Yeni konular

Geri
Yukarı