Mi Earbuds pili nereden bulunur?

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Pil bu, şişti. Patlayıp bütün kutuyu patlamadan yeni pil almak istiyorum ama internette nasıl bulacağımı bilmiyorum.

Ne yapabilirim bu durumda?

IMG_20210718_123846_648.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz giyilebilir ürünlerde direkt yedek parça olarak hiçbir yer size vermeyecektir. Aliexpress'de bu tarz piller toplu olarak satılıyor ancak çok yüksek tane adetleriyle alırsanız gönderim yapılıyor bildiğim kadarıyla. Çıkma parça bulabilirseniz belki.

Bu tarz giyilebilir ürünlerde direkt yedek parça olarak hiçbir yer size vermeyecektir. AliExpress'de bu tarz piller toplu olarak satılıyor ancak çok yüksek tane adetleriyle alırsanız gönderim yapılıyor bildiğim kadarıyla. Çıkma parça bulabilirseniz belki.

Hocam onu alacağına yeni kulaklık alsın :D.

Bataryanın üzerindeki 501340 rakamları boyutlarını belirtiyor. 50 mm x 13 mm x 4 mm demek. Kapasitesi de 370 mAh. Benim kulaklıktaki batarya bozulduğunda içindeki hacme göre 1800 mAh bir batarya alıp kullandım. Siz kulaklığın içindeki boş alana göre 3,7V'luk bir batarya alıp takabilirsiniz. Boyutların ya da kapasitein büyük olması sorun değil. İçine sığıyorsa çalışır. Kapasite arttığında çalışma süresi de artacak zaten. Örneğin sizin 370 mAh batarya ile 4 saat dayanıyorsa ve siz 1200 mAh taktıysanız 12 saat dayanır. Tek sorun şarj süresi de orantılı olarak artıyor. Kulaklığın şarj devresi akımı sınırladığı için herhangi bir tehlike söz konusu olmaz ama 2 saat yerine örneğin yukarıdaki örnekte 6 saat şarj olmasını beklersiniz. Birikim Pilleri sitesinden uygun batarya araştırabilirsiniz.

Not : Kulaklıklarda genelde en - boy çok sorun olmuyor ama kalınlığa dikkat edin. Sizdeki bataryanın kalınlığı 4 mm. Siz buraya belki 6 mm kalınlığında batarya sığdırabilirsiniz ama 10 mm kalınlığında bir bataryayı sığdıramazsınız mesela. Kapanmaz kulaklık. En - boy ölçüleri genelde daha toleranslı. Boş alan oluyor kulaklık içinde. Benim kulaklık kulak üstü bir modeldi. İçine 50mm x 34 mm x 10 mm batarya sığdırabilmiştim. Kapatabilmek için epey uğraştım. Etrafında açıklık kalmasın diye plastik çerçeve falan basmak zorunda kaldım 3D printerdan. Şimdi 20-22 saat dayanıyor tabii. O da güzel yönü. 🥰 🥰

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı