Mi Note 10 vs Realme 8

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Realme 8 çıkmadı hala ve çıkmasını bekliyorum. Mi Note 10 Lite'a baktığımda AnTuTu puanı 270.000 Realme 7'nin ise 300.000. Realme 8 mantıken daha iyi olacaktır. Sizce de Mi Note 10 Lite mi yoksa Realme 8 mi?

Bir videoda denk gelmiştim. Realme 8 Pro, Note 10 Pro, Mi 11 Lite vb. telefonları aynı anda deniyordu adam. Realme 8'in ekran kalitesi diğerlerine göre baya vasattı. Hatta şaşırmıştım hepsi amoled niye Realme 8 bu kadar kötü diye. Bilginiz olsun.

Bir videoda denk gelmiştim. Realme 8 Pro, Note 10 Pro, Mi 11 Lite vb. telefonları aynı anda deniyordu adam. Realme 8'in ekran kalitesi diğerlerine göre baya vasattı. Hatta şaşırmıştım hepsi AMOLED niye Realme 8 bu kadar kötü diye. Bilginiz olsun.
Benim izlediğim videolarda da ekranı gayet güzeldi ve üye Xiaomi Mi Note 10 Lite'dan bahsediyor.

Xiaomi Mi Note 10 Lite: 430 nits.

Realme 8: 1.000 nits.

Realme 8 alın derim, Xiaomi Mi Note 10 Lite'ın fiyatının hakkını verdiği söylenemez ve MIUI arayüz olarak rezalettir.

Benim izlediğim videolarda da ekranı gayet güzeldi ve üye Xiaomi Mi Note 10 Lite'dan bahsediyor.

Xiaomi Mi Note 10 Lite: 430 nits.

Realme 8: 1.000 nits.

Realme 8 alın derim, Xiaomi Mi Note 10 Lite'ın fiyatının hakkını verdiği söylenemez ve MIUI arayüz olarak rezalettir.
Nits nedir ?

Ben çıkabildiği parlaklık değeri diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bazı arkadaşlarım Realme çöp felan diyor. Realme 8 veya Realme 7 cidden kötü mü ?

Hocam bazı arkadaşlarım Realme çöp falan diyor. Realme 8 veya Realme 7 cidden kötü mü?

Hocam tahmin edeyim arkadaşlarınız Xiaomi kullanıyor ve Xiaomi'yi sürekli övüyorlar değil mi?

Övdükleri telefon markası Xiaomi yerine başka bir marka da olabilir ama eğer kendi kullandıkları telefon markasını övüyorlar ise onları pek ciddiye almayın.

Hocam markalara çöp demeden önce bir neden sunulmalı. Bazılarının servisi çok kötüdür mesela.
General Mobile buna örnek. Servisi bir kenara bırakırsak ise General Mobile bile güzel modeller ortaya koyabiliyor. Realme de aynı. Realme'nin kötü telefonları olduğu gibi iyi telefonları da var.

Gm 9 Pro mesela. İyi bir model, servisini ve güncelleme gelmemesini bir kenara bırakırsak kimse General Mobile çöp bu yüzden gm 9 Pro alınmaz diyemez.
Xiaomi'ye en çok laf edenlerden biriyim. Xiaomi alınmaz diye bir söz söylediğimi hatırlamıyorum (söylediysem yanlış söylemişim :D) biz Xiaomi önermiyoruz çünkü yazılımı kötü.

MediaTek kötü diyen insanlara bakarsanız genellikle helio p serisinden bir yonga seti kullanan telefon kullandıklarını görürsünüz.

Helio p serisi genel olarak rezalet mi?
Evet.
Peki bu MediaTek'i kötü yapar mı?
Hayır, Realme 7, Realme 8'in kullandığı G95 mesela. Çok iyi bir yonga seti.

Yani bir markaya çöp demek için çok çok fazla neden olunması gerekiyor.

Hocam tahmin edeyim arkadaşlarınız Xiaomi kullanıyor ve Xiaomi'yi sürekli övüyorlar değil mi?

Övdükleri telefon markası Xiaomi yerine başka bir marka da olabilir ama eğer kendi kullandıkları telefon markasını övüyorlar ise onları pek ciddiye almayın.

Hocam markalara çöp demeden önce bir neden sunulmalı. Bazılarının servisi çok kötüdür mesela.
General Mobile buna örnek. Servisi bir kenara bırakırsak ise General Mobile bile güzel modeller ortaya koyabiliyor. Realme de aynı. Realme'nin kötü telefonları olduğu gibi iyi telefonları da var.

Gm 9 Pro mesela. İyi bir model, servisini ve güncelleme gelmemesini bir kenara bırakırsak kimse General Mobile çöp bu yüzden gm 9 Pro alınmaz diyemez.
Xiaomi'ye en çok laf edenlerden biriyim. Xiaomi alınmaz diye bir söz söylediğimi hatırlamıyorum (söylediysem yanlış söylemişim :D) biz Xiaomi önermiyoruz çünkü yazılımı kötü.

MediaTek kötü diyen insanlara bakarsanız genellikle helio p serisinden bir yonga seti kullanan telefon kullandıklarını görürsünüz.

Helio p serisi genel olarak rezalet mi?
Evet.
Peki bu MediaTek'i kötü yapar mı?
Hayır, Realme 7, Realme 8'in kullandığı G95 mesela. Çok iyi bir yonga seti.

Yani bir markaya çöp demek için çok çok fazla neden olunması gerekiyor.
Sanırsam biraz da beni sinir etmek için yapıyorlar. :D Hep Realme övdüğüm için.

Sanırsam biraz da beni sinir etmek için yapıyorlar. :D hep Realme övdüğüm için.

Hocam bu olabilir :D
bende hep arkadaşımı sinir etmek için Realme 7 Pro da çöp ya falan diyorum.
Eğlenceli bir aktivite. Yakında buna karşı bir savunma mekanizması oluşturursa size nasıl yaptığını anlatırım :D

Geri
Yukarı