Michael b. Jordan tipinde bir vücut nasıl yapılır?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Ekte görselleri ekledim. Ne eksik ne fazla istediğim(hatta hayalimdeki) vücut bu. Nasıl yapılır derken tabii ki sihirli bir değnek aramıyorum. Bu konuda 2 sorum var.

1- bu adam doğal mı? Hatta ek supplement almadan yapabilir miyim bunu?
2- halihazırda boks yapmaya başladım. Kilo veriyorum ama extra olarak ağırlık antrenmanı yapmıyorum. Hoca boksta kasları yorduğum için overtrainingden dolayı büyümenin olmayacağını söyledi. Boksla beraber ağırlık antrenmanı yapılmalı mı? Ya da nasıl yapılmalı? Onun yerine vücut ağırlığımla şınav, mekik, squat, karın hareketleri vs. önerdi. Tabii ki başlangıç için önerdi bunları. Geliştikçe ağırlığa geçerim muhtemelen. Ama demek istediğim nasıl daha kolay elde edebilirim?

Dosya Ekleri

• f10901b2e62d72619bb09f6a33ab8e5c.jpg
    f10901b2e62d72619bb09f6a33ab8e5c.jpg
    18,1 KB · Görüntüleme: 119
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 369
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha kolay elde etmek diye bir şey yok. Gerek 4 yıl gerek 5 yıl, yine bu vücuda ulaşamayacaksın belki. Boksla beraber, ileri zamanda ağırlık çalışabilirsin. Tabi başlangıç için önerilenler daha mantıklı. Adam supplement alıyordur muhtemelen. Üstte denilen gibi genetikte önemli.

Ekte görselleri ekledim. Ne eksik ne fazla istediğim(hatta hayalimdeki) vücut bu. Nasıl yapılır derken tabii ki sihirli bir değnek aramıyorum. Bu konuda 2 sorum var.

1- bu adam doğal mı? Hatta ek supplement almadan yapabilir miyim bunu?
2- halihazırda boks yapmaya başladım. Kilo veriyorum ama extra olarak ağırlık antrenmanı yapmıyorum. Hoca boksta kasları yorduğum için overtrainingden dolayı büyümenin olmayacağını söyledi. Boksla beraber ağırlık antrenmanı yapılmalı mı? Ya da nasıl yapılmalı? Onun yerine vücut ağırlığımla şınav, mekik, squat, karın hareketleri vs. önerdi. Tabii ki başlangıç için önerdi bunları. Geliştikçe ağırlığa geçerim muhtemelen. Ama demek istediğim nasıl daha kolay elde edebilirim?

Bu adam sporu yaşam tarzı haline getirmiş ve muhtemelen eli ayağı tutmayana kadar yapacak. Doğal muhtemelen yoksa derisi aşırı ince ve kuru olurdu Steroid'li olduğunu sanmıyorum. Anlayacağın böyle şık vücut zor ama imkansız değil yaşam tarzın haline gelmeli. Fiziği asla kickbox fiziği falan değil bu arada daha atak olmak için boxta bu kadar fazla kas yapmak önerilmez abimiz body Building'çi. Supplement ile de olacak iş değil tavuk yiyince nasıl kaslarımız çıkmıyorsa protein tozu vb şeyler alınca da biz bir şeyler yapmadan çıkmaz bu kadar detaylı bir fizik.

Bu adam sporu yaşam tarzı haline getirmiş ve muhtemelen eli ayağı tutmayana kadar yapacak. Doğal muhtemelen yoksa derisi aşırı ince ve kuru olurdu Steroid'li olduğunu sanmıyorum. Anlayacağın böyle şık vücut zor ama imkansız değil yaşam tarzın haline gelmeli. Fiziği asla kickbox fiziği falan değil bu arada daha atak olmak için boxta bu kadar fazla kas yapmak önerilmez abimiz body Building'çi. Supplement ile de olacak iş değil tavuk yiyince nasıl kaslarımız çıkmıyorsa protein tozu vb şeyler alınca da biz bir şeyler yapmadan çıkmaz bu kadar detaylı bir fizik.
Hocam demek istediğim o değil zaten. Instagram'da gezerken karşıma keratin, bcaa falan çıkıyor. ne olduklarini bilmiyorum. Bu tarz şeyler gerekir mi dıye soruyordum.
Fizige gelirsek bence de boksla vs. alakası yok ama bizim hoca israrla vucudum. biraz toparlayip yaglarimi yakana kadar agirlikla calismami istemiyor. Ben boksu biraz Daha kardiyo ve kafa dağıtıma sporu olarak gördüğüm için(profesyonel değilim sonucta) emin olamiyorum.

Hocam demek istediğim o değil zaten. Instagram'da gezerken karşıma keratin, BCAA falan çıkıyor. Ne olduklarini bilmiyorum. Bu tarz şeyler gerekir mi diye soruyordum.
Fizige gelirsek bence de boksla vs. alakası yok ama bizim hoca israrla vucudum. Biraz toparlayip yaglarimi yakana kadar agirlikla calismami istemiyor. Ben boksu biraz daha kardiyo ve kafa dağıtıma sporu olarak gördüğüm için(profesyonel değilim sonucta) emin olamiyorum.

Kreatin senlik değil öncelikle onu söyleyeyim kütle kazanımı için kullanılıyor. Gainer'da senlik değil. İdman sonrası yarım porsiyon idman öncesi yarım porsiyon whey kullanabilirsin. Preworkout her gün olmasa da çok yorgun olduğun günlerde idmana giderken kullanabilirsiniz. BCAA protein sindirimi için kullanabilirsin. Geriside çok ayrıntıya giriyor biraz gereksiz.

Geri
Yukarı