Micro SD kart biçimlendirme hatası

twings drone

Zeptopat
Daha fazla  
Çok birimli kümenin son diskini yerleştirin uyarisi

sandisk error.PNG

İngilizcesi bu: " compressed (zipped) foldersinsert the last disk of the multi -volume set and Click ok the continue "

128 GB class 10 sdxc Micro SD kart kullanıyorum son 5GB boş gözüküyor farklı telefonlarda farklı laptoplarda ve fotoğraf makinesınde biçimlendirmeyi denedim biçimlendirmedi. Dosyaları tek tek siliyorum alan açıldı gösteriyor 10 saniye sonra sildiklerim SD kartın içine geri geliyor! Telefonda biçimlendirdi diyor ardından dosyalar yerinde kalıyor.
Desteklerinizi bekliyorum!

Komut sistemiyle SD karta format atmayı denedim şöyle sorunla karşılaştım:
Dıskpart> list disk.

Disk ### status size Free dyn GPT.
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 931 GB 500 MB.
Disk 1 Online 238 GB 1024 KB.
Disk 2 Online 119 GB 0 b

Dıskpart> select disk 2

Disk 2 is Now the selected disk.

Dıskpart> clean.

Diskpart succeeded in cleaning the disk.

Dıskpart> create Partition primary.

Virtual disk service error:
bu işlem için yeterli kullanılabilir alan yok.

sandisk error 2.PNG

SD kart ömrünü doldurmuş olabilir. Bellek yazma modülü sınırına ulaştığında rastlanan bir sorun. Yeni aldıysanız aldığınız yer ile iletişime geçin, ya da doğrudan servise yönlendirin.

Disk yönetiminden SD kart bölümlerini silip yeni bölüm oluşturmayı dener misiniz?
Denedim sonuç olumsuz. Acaba PC'ye format atar gibi onu harddisk gibi gösterip birim sil yapsam; dediğiniz yerle aynı kuvvette işlemde bulunmuş olurum?
Arızalı diski seçtikten sonra "clean" komutu yerine "clean all" komutunu deneyin eğer SD kartı biçimlendirirse MiniTool Partition Wizard programı ile SD kartı seçip yeni bölüm oluşturun.
Deneyip sonucu paylaşacağım. sd kart 1 yıllık garantisi devam ediyor.
Arızalı diski seçtikten sonra "clean" komutu yerine "clean all" komutunu deneyin eğer SD kartı biçimlendirirse MiniTool Partition Wizard programı ile SD kartı seçip yeni bölüm oluşturun.
Komut sistemiyle denedim resimde olduğu gibi erişim engellendi bilgisi verdi. :(

Dosya Ekleri

• yeni hata sd kart.PNG
    yeni hata sd kart.PNG
    29 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Denedim sonuç olumsuz. Acaba PC'ye format atar gibi onu hard disk gibi gösterip birim sil yapsam; dediğiniz yerle aynı kuvvette işlemde bulunmuş olurum?

Deneyip sonucu paylaşacağım. SD kart 1 yıllık garantisi devam ediyor.

Komut sistemiyle denedim resimde olduğu gibi erişim engellendi bilgisi verdi. :(

Bir çeşit erişim engeli tanımlanmış olabilir. Disk yönetimi/özellikler/güvenlik kısmından kontrol edin.

Geri
Yukarı