Micro USB vs Type-C Telefon

Halo Dayı

Hectopat
Sizce Type C kullanan telefonlar mı micro USB kullanan telefonlar mı? Telefon alacağım. Ve bir de micro USB girişli flash bellegim var. Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce Type C kullanan telefonlar mı micro USB kullanan telefonlar mı? Telefon alacağım. Ve bir de micro USB girişli flash bellegim var. Sizce hangisi?
Type c her zaman daha ulaşılabilir ve bol.Şu yüzden söylüyorum benim bi devre kartım vardı arduino nano mikro usb ve ben aldığım yerden kablo almamıştım.Evde zarzor eski camera nın girişini buldum onla yaptım.Type c her zaman daha ulaşılabilir olduğu için iyi.

Type-C'de Micro-USB farkından gördüğüm tek şey, Micro-USB tek girişli takılıyor, Type-C iki taraflı da giriyor. Eğer aynı fiyattalar ise Type-C alırdım.

Yalnız Micro-USB vs Type-C diye telefon ayrımını doğru bulmuyorum. Örneğin Nokia 3310 Type-C olsa, Mate 20 Pro Micro-USB olsa, Nokia 3310 mu alacaksın?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı