Microsoft Activision-Blizzard'ı 68.7 Milyar Dolara Satın Aldı!

• Konuyu başlatan Rens
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 118
  • Görüntüleme 7B
Microsoft Activision-Billizard'ı 68.7 Milyar Dolara Satın Aldı! Oyun dünyasının en büyük satın alması gerçekleşti. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

xbox_tweet.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia'nın ARM'ı satın almasına taş koyulmuştu, bu da öyle olmasın?
Oradaki sorun Qualcomm, Apple, Mediatek ve benzeri yüzlerce teknolojiyle bağı olan şirketin ürettiği donanımlarla alakalı bilgileri ARM ile paylaşması gerektiği için yaşanıyor. Zira ARM, bahsettiğim şirketlerin tarafsız ortağı konumunda çünkü bu şirketlere çip tasarlayabilmeleri için sattığı lisans ve komut setlerine aynı zamanda teknik destek de sağlıyor. Bu teknik destek sebebiyle ARM ile şirketler arasında sürekli bilgi alışverişi yapılıyor ve NVIDIA'nın bu bilgilere erişme ihtimali bile korkutucu. En basitinden bu satın alımın gerçekleşmesi, NVIDIA'nın Apple'ın işlemci projesini baltalamasının bile önünü açabilir. Haliyle rekabet ortadan kaybolur ve ülkelerdeki çip şirketleri zarara girer. Biraz uzun ifade ettim ama bundan dolayı NVIDIA'nın engelleniyor.

Microsoft'un Activision-Blizzard'ı alması ise tamamen farklı bir durum. Ayrıca anlaşma sağlandığı için iptal olamaz.

Battlenet te benim bakiyede ücretim vardı. Call of Duty almak için. Battlenet'e bu yıl yeni Call of Duty gelmeyecek mi bu durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda WoW'u aylık 200TL hatta yer yer kura göre 250-300 TL'e dayanan fiyatlarla oynamak zorunda kalmayacağımız ya da bu parayı vermemek için oyunun hiç zevk almadan seni Gold kasmaya zorlamasının önüne geçilmiş olur. Bizde yıllar oncesinde olduğunu gibi verdiğimiz paraya üzülmeden oyunların keyfini çıkarırız.

Sonunda WoW'u aylık 200TL hatta yer yer kura göre 250-300 TL'e dayanan fiyatlarla oynamak zorunda kalmayacağımız ya da bu parayı vermemek için oyunun hiç zevk almadan seni Gold kasmaya zorlamasının önüne geçilmiş olur. Bizde yıllar oncesinde olduğunu gibi verdiğimiz paraya üzülmeden oyunların keyfini çıkarırız.
WoW'u GamePass'e getirirlerse nasıl ayarlarlar çok merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı