Microsoft Azure Sanal Makine Kapanma Sorunu

darkpwh

Hectopat
Merhabalar. Azure platformunda 5 sanal makineye sahibim fakat tüm makineler 2 gün aralıklarla kendisini otomatik olarak kapatıyor ve sürekli manuel olarak tekrar açmak zorunda kalıyorum. Bunun bir çözümü var mı?
Güncel.
Güncel.

Son düzenleme:
Hocam makineyi deploy ederken "Auto Shutdown" özelliğini işaretlemiş olabilirsiniz. O özellikte günün belli saatlerinde makineyi kapatma durumu olabiliyor. Öncelikle bu özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Bunun için ilgili VM'ye girip sol menüden "Auto Shutdown" linkine tıklayın. Böylece bu özelliğin açık olup olmadığını kontrol etmiş olursunuz. Sorun devam ederse buraya yazın olası diğer durumlara bakmaya çalışalım.

Free Trial bir subscription mı kullanıyorsunuz?Ayrıca durdurulan VM lerin portalda yanında durdurulduğu zamanda “deallocated” ibaresi mevcut mu?

Hocam işletim sistemleriniz nelerdir?
Bence "deallocated" ibaresi mevcut değilse sanal makineler portalda bulunan "Stop" butonu ile kapatılmamış. İçeride işletim sistemi tarafından kapatılmış gibi duruyor.

Son düzenleme:
Tüm makinelerin yapısı Windows 10. Evet, durdur butonu ile kapatılmadığının bende farkındayım. İşletim sistemini incelediğimde bu duruma sebep olacak hiçbir şey bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı