Microsoft Edge Chromium'un artı ve eksi özellikleri nelerdir?

Hayır. O arayüzü görünce bir daralıyorum, nefesim kesiliyor. Atletimi çekiştirmeye başlıyorum.
Aynen öyle. Böyle berbat hırsız şirketten, böyle berbat çalıntı bir arayüz beklenirdi zaten.

Material Design ile Apple'ın Flat design tasarımlarını çalıp birleştirmişler. Ama öyle berbat duruyor ki. Bir de bunu bütün Windows'ta zorlamaları yok mu?

@Elocutionear Fluent design hatlarını beğenmeyen bir tek ben miyim?
Görsellik, herkes için aynı şeyi bünyede uyandırmayabilir. Sizin dışınızda da Fluent tasarımın kötü olduğunu düşünen kişiler olacaktır.
Ek olarak bence eski Edge, yeni Edge'e kıyasla daha güzel duruyordu bence. Bu hali ile Chrome gibi duruyor düpedüz.
Diğer Chromium tabanlı tarayıcılarda da durum farklı değil ki. Bazı tarayıcılar sadece tasarımda ufak değişikliklerle piyasaya sunum yapıyorlar.

Mobil surumunde eklentiler kullanılmıyor mu?
Microsoft Edge'in mobil versiyonunda dahili olarak bir reklam engelleyici uzantısı geliyor. Bunun dışında, tarayıcı içerisine eklenti eklenmiyor. Mobil tarayıcılar üzerinde eklentiler indirip kullanabilmek için, Kiwi'yi deneyebilirsiniz. Mozilla Firefox'un da mobil sürümünde eklentiler kullanılabiliyor fakat sınırlı bir sayıda eklenti kullanmanıza izin veriyor fakt Kiwi'de işler bununla sınırlı kalmamak üzerine yapılıyor. Kiwi için tüm Chrome Web Mağazası'ndaki eklentileri kullanabiliyorsunuz.

Microsoft Edge'in mobil versiyonunda dahili olarak bir reklam engelleyici uzantısı geliyor. Bunun dışında, tarayıcı içerisine eklenti eklenmiyor. Mobil tarayıcılar üzerinde eklentiler indirip kullanabilmek için, Kiwi'yi deneyebilirsiniz. Mozilla Firefox'un da mobil sürümünde eklentiler kullanılabiliyor fakat sınırlı bir sayıda eklenti kullanmanıza izin veriyor fakt Kiwi'de işler bununla sınırlı kalmamak üzerine yapılıyor. Kiwi için tüm Chrome Web Mağazası'ndaki eklentileri kullanabiliyorsunuz.
Cok tesekkurler. Suan mobilde de pcde de Firefox kullaniyordum, esitleyerek ama bir de ayni sekilde Edge'yi mi denesem dediydim..

Ancak benim icin en onemlisi, arka planda video calistirmiyor. Firefoxmobilde bunun eklentisi var.

Burda da eklenti yuklerim diye dusunurken, hayalkirikligina ugradim dogrusu.

Ancak benim icin en onemlisi, arka planda video calistirmiyor.
Arka planda video oynatılması için Brave kullanabilirsiniz. Özellik hakkında bilgi edinmek için, @HABAR'ın oluşturmuş olduğu konuya da göz atabilirsiniz.

Arka planda video oynatılması için Brave kullanabilirsiniz. Özellik hakkında bilgi edinmek için, @HABAR'ın oluşturmuş olduğu konuya da göz atabilirsiniz.
Cok tesekkur ederim, onerileriniz icin.

Bu rehberi ben yapmıştım da, ben kendim bile Newpipe kullanıyorum mobilden video izleyecek olduğum zaman :D
Gerçi Newpipe'ın varlığını daha sonradan öğrenmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı