Microsoft Edge, Pazar Payını Artırıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Microsoft Edge Pazar Payı

Statcounter tarafından farklı platformlardaki en popüler tarayıcılar ile ilgili en son veriler paylaşıldı. Temmuz 2022 raporuna göre Edge, masaüstü internet tarayıcı pazar payında istikrarlı bir yükseliş gösteriyor. Geçen ay Microsoft’un tarayıcısı, Haziran 2022’ye göre 0,2 puan artarak %10,84’e ulaşmış durumda. Google Chrome, Temmuz 2022’de 0,74 puan düşen %66,19’luk devasa bir pazar payıyla dominant konumunu koruyor. […]

Devamı: Microsoft Edge, Pazar Payını Artırıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

İnsanlar neden böyle gizliliğe karşı hiçbir saygısı olmayan kapalı kaynak bana göre fazla kaynak tüketen bir tarayıcı kullanıyor. Ben anlamıyorum. Bana göre Windows 10 ve 11'de her türlü size kullandırmak için herşeyi yapıyor o şekilde arttırmıştır diye düşünüyorum. Chrome da aynı şekilde çok fazla telemetri içeriyor ve Chromium kullanılsa o bile bir telemetri içeriyor. Ungoogled Chromium'dan vazgeçemem sanırım bende :D

Not: Burada sadece kendi fikrimi belirttim belki siz her zaman Edge kullanan ve Edge olmazsa yapamam diyen biri de olabilirsiniz. Saygı duyarım ben karşı çıkmıyorum zaten yanlış anlaşılma olmasın. Kişisel zevkler farklı olabilir tabiki doğal olarak :) Ben sadece telemetri ve kapalı kaynak yazılımlara mecbur kalmadıkça yönelmeyi sevmiyorum :D

Geri
Yukarı