Rehber Microsoft Edge Tavsiye Ettiğim Ayarlar ve Uzantılar

KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Ayrıca ''İzleme engelleme'' ayarı bu sürüm ile eklenmiş oldu. Bazı karanlık tema hataları düzeltildi.

Screenshot_11.png

Son düzenleme:
KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Canary 79 sürümü ile birlikte, yeni sekme sayfası koyu tema ile uyumlu hale getirildi.
MSN haberler sayfasını kapatma ayarı geldi. Ayrıca Google çeviri gibi Bing çeviri ile dilinizde olmayan sayfaları kendi dilinize çevirebilirsiniz.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:

epoch

Centipat
Yer
Esenyurt
Hocam bu versiyon güvenli mi? Yani direkt Microsoft sunucularından mı iniyor dosya?

Der Meister

Centipat
Canary 79 sürümü ile birlikte, yeni sekme sayfası koyu tema ile uyumlu hale getirildi.
MSN haberler sayfasını kapatma ayarı geldi. Ayrıca Google çeviri gibi Bing çeviri ile diliniz de olmayan sayfaları kendi dilinize çevirebilirsiniz.
Eki Görüntüle 446876
Ekran görüntüsünde gösterdiğiniz gibi yeni sekme açtığınızda msn.com sitesine bağlanıyor ve geride cookies bırakıyor. İçeriğin kapalı olması fark etmiyor. Ancak aşağıda belirttiğim hostname'i engellediğiniz zaman çözüm oluyor. Öyle de karanlık tema yerine manzaralı bir sayfa görünüyor. Karar sizlerin. :)

msn.png
Kod:
127.0.0.1 a-0003.a-msedge.net
Yukarıya kod olarak eklediğim şekilde hosts listenize ekleyebilirsiniz. En basitinden çözüm olacaktır.

Cuprum

Megapat
Makaleler
1
Ve Google'in tarayıcı motoru tekel olmaya bir adım daha yaklaşır...

Çok kısa süre kullandım fakat gayet sevdim diyebilirim. Opera ile beraber en sevdiğim Chromium temelli tarayıcılardan şu anda.

@Darktower Poper Blocker eklentisini birden fazla yerde önerdiğinizi gördüm. Geçen gün kendim de ihtiyaçtan yüklemeye karar verdim. Yükledikten sonra fark ettim ki, eklentinin 'overlay blocking' özelliğini aktifleştirmek için çeşitli kişisel bilgileri toplamasına izin vermemiz gerekiyormuş. Ekran görüntüsü bu şekilde.

poper.PNG

Basit olarak bir spyware gibi geldi. Girdiğiniz her URL'nin bilgisayarınızın IP adresiyle birlikte bir sunucuya gönderilmesi sizin için sorun değilse kullanabilirsiniz. Veya bunu reddedip sadece popup engelleyicisi olarak da kullanmanız mümkün fakat ben onun yerine aşağıdaki eklentiyi öneririm.

KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Microsoft resmi olarak, Chromium edge kararlı sürümünü yayınladı.
Chromium Edge için Nano adblocker ve Defender bağlantıdan yükleyebilirsiniz.
Chromium Edge - Nano adblocker
Chromium Edge - Nano defender
Poper blocker o ayarını kullanmıyorum. Bu arada iki tane aktif kullandığım sitede, farklı sitelerin tıklanması artırılsın diye açılır pencere maruz kalıyordum. Artık o sitelerde Nano adblocker, açılır pencere engelleme ayarını kullanıyorum.
Screenshot_1.png

Bordo38

Hectopat
Microsoft resmi olarak, Chromium edge kararlı sürümünü yayınladı.
Chromium Edge için Nano adblocker ve Defender bağlantıdan yükleyebilirsiniz.
Chromium Edge - Nano adblocker
Chromium Edge - Nano defender
Poper blocker o ayarını kullanmıyorum. Bu arada iki tane aktif kullandığım sitede, farklı sitelerin tıklanması artırılsın diye açılır pencere maruz kalıyordum. Artık o siteler de Nano adblocker, açılır pencere engelleme ayarını kullanıyorum.
Neden acaba 2 ayrı eklenti var?
Teşekkürler.

Yukarı