Çözüldü Microsoft Edge yavaş indiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

362Sefa

Decapat
Daha fazla  
Steam'den falan oyun indirirken 7-8 MB/s hız alıyorum. Birçok tarayıcıda denedim, yine aynı yavaş indiriyor. Microsoft Edge kullanıyorum.

edge.png

Screenshot_8.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun tarayıcılarda değil. Bu indirmeyi yaptığın web sitesi senin hızını sınırlandırıyor, daha yüksek hızla indirmek istiyorsan senden para istiyorlar. Bunu yapan bazı web siteleri var, mesela Turbobit'te 50kb/s ile indiriyorsun ama para verip abonelik satın alırsan indirme yaparken hızın sınırlandırılmıyor.
Sorun tarayıcılarda değil. Bu indirmeyi yaptığın web sitesi senin hızını sınırlandırıyor, daha yüksek hızla indirmek istiyorsan senden para istiyorlar. Bunu yapan bazı web siteleri var, mesela Turbobit'te 50kb/s ile indiriyorsun ama para verip abonelik satın alırsan indirme yaparken hızın sınırlandırılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Google Drive'da denedim. 7mb/s indiriyor, sorun bundan kaynaklıymış, teşekkürler.

Yavaş değil, daha hızlı hatta.

Eki Görüntüle 1214892

Yanlış gördünüz sanırım 100kbs/s indiriyor.

Sanırım Steam'den oyun indirirken 7-8mb/s alıyorum ama bu indirme 100kb/s ile iniyor neden demek istemiş.

Yanlış yazmışım :D Neyse ki sorun çözüldü :)

Hocam nasıl yani? Anlamadım.
Sanırım Steam'den oyun indirirken 7-8mb/s alıyorum ama bu indirme 100kb/s ile iniyor neden demek istemiş.

Aynen, yanlış anlamışım. :D

Steam indirme yaparken bant genişliği sınırı koymuyor.
İnternetten herhangi bir şey indirirken de tarayıcılar tek bağlantı yaptığı için dosyanın barındırıldığı hosttaki sınıra takılıyor.
Bunu aşmanın yolu da FDM, IDM, JDM, XDM gibi indirme yöneticileri kullanmak. Bu sayede birden çok paralel bağlantılarla indirme hızınızı maksimuma çekebilirsiniz.

Geri
Yukarı