Microsoft hesabı vs yerel hesap

yusuf6554

Kilopat
Katılım
17 Ekim 2013
Mesajlar
3.825
Makaleler
44
Çözümler
33
Yerel hesapta mağazadan uygulama indiremezsin.
Hayır, indirilebiliyor. Eğer ücretsiz bir uygulamayı indirmek istiyorsanız uygulama sayfasındaki "İndir" tuşuna tıklayın. Sonra ise karşınıza çıkan hesap giriş ekranını kapatın. Uygulama inmeye başlayacaktır.

Eğer ücretli veya Microsoft hesabı hizmetlerini kullanan bir uygulamayı indirmek istiyorsanız hesabınız ile normal giriş yapar gibi bilgileri girin. Şifrenizi girdikten ve varsa 2 faktörlü doğrulamayı yaptıktan sonra karşınıza çıkan "Use this account everywhere on your device" sorusunda "Microsoft apps only" diye bir seçenek olacaktır. Bu arada ben İngilizce Windows kullandığım için bende bu şekilde görünüyor. Türkçe Windows'ta bu soru ve seçenek Türkçe olarak çıkacaktır, sadece Microsoft uygulamalarında kullanmak için olan seçeneği seçin. Bunu yaptığınızda Microsoft hesabınız yerel hesabınızın yerini almayacak, sadece uygulamalar için ek hesap olacaktır. Sisteme yine yerel hesap şifreniz ile giriş yapabileceksiniz.

Ben de zaten Microsoft hesabımı uygulama hesabı olarak ekledim. Bu sayede Microsoft Store'dan uygulama indirebiliyorum. Hatta ücretli veya Microsoft hesabı hizmetlerini kullanan uygulamaları da (örneğin, Minecraft Bedrock Edition'ın Windows 10/11 sürümü) kullanabiliyorum. Yani Microsoft hesabı ile bilgisayarda ana olarak oturum açma zorunluluğu yok.

Sadece Microsoft hesabı ile ayarları eşitlemek isterseniz Microsoft hesabını ana olarak kullanmanız gerekiyor. Çünkü uygulama hesabı olarak bir Microsoft hesabı ekleseniz bile yerel hesap ile eşitleme kullanılamıyor. Benim ise eşitleme ile işim olmadığı için bilgisayarı yerel hesap ile mutlu mesut kullanıyorum.
 
Yukarı