Microsoft Store Uygulamalarının Açılmaması

Ayemmaus

Decapat
Dün öğleden sonra bilgisayarı bir yarım saat başıboş bıraktıktan sonra uyku modundan çıkarttım ve bu noktadan itibaren sorunlarım başladı. Microsoft Store ve onun uygulamaları olan fotoğraflar, hesap makinesi vs. uygulamalar açılmamaya başladı. İnternette her türlü çözümü denedim. Windows güncelleştirmeleri açık. Aşağıda denediğim yöntemleri yazacağım. Başka önerisi olan lütfen yazsın.
  • sfc /scannow
  • DSIM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DSIM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
  • Allupdate.bat
  • Powershell komutları
Sorun gidermeden Windows Mağaza Uygulamaları sorun gidericisini açtım ya hiçbir şey bulmuyor, ya da önbelleği sıfırlayıp uygulama başlatılacaktır diyor ve tabii ki uygulama başlamıyor.
En son olarak temiz kurulum yaptım fakat aynı sorun aynı şekilde devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulu Windows sürümü nedir? Uygulamalar açılmıyor derken hata vs. alıyor musunuz, nasıl açılmıyor?
  • Allupdate.bat
  • Powershell komutları
Bu iki yöntemin kaynağı nedir?
  • sfc /scannow
  • DSIM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DSIM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Bu komutların her birinde aldığınız sonucu da paylaşın.

Kurulu Windows sürümü nedir? Uygulamalar açılmıyor derken hata vs. alıyor musunuz, nasıl açılmıyor?

Bu iki yöntemin kaynağı nedir?

Bu komutların her birinde aldığınız sonucu da paylaşın.
Hata vs. almıyorum Microsoft Store'ye tıklıyorum. Bir saniyelik pencere gelip gidiyor.
Önceki sorduğunuz iki yöntemin kaynağı da Microsoft forumunda moderatör birisinindir.
Alttaki komutların sonucunda hiçbir problemin olmadığı yazıyordu.
Temiz kurulum dışında Microsoft forumlarının hiçbir çözüm önerisi işe yaramadı yaklaşık 50 sayfa yazı okudum.

Bilgisayara harici bir hesap ekleyin. Oradan kullanmaya devam edin.
Başlat>Ayarlar>Hesaplar>Aile ve diğer kullanıcılar sekmesinden ekleyebilirsin.
Screenshot_1.png
Detaylı araştırma yapabilirsin. Ama büyük ihtimalle bu sorun dosyaların bozulmasından kaynaklanıyor. Microsoft sunduğu komutlar bu dosyaları onardığını hiç görmedim. Ya temiz kurulum ya da yeni oturum açarak bu tarz sorunları çözebilirsin.

Bilgisayara harici bir hesap ekleyin. Oradan kullanmaya devam edin.
Başlat>Ayarlar>Hesaplar>Aile ve diğer kullanıcılar sekmesinden ekleyebilirsin.
Detaylı araştırma yapabilirsin. Ama büyük ihtimalle bu sorun dosyaların bozulmasından kaynaklanıyor. Microsoft sunduğu komutlar bu dosyaları onardığını hiç görmedim. Ya temiz kurulum ya da yeni oturum açarak bu tarz sorunları çözebilirsin.
Yeni oturum açmayı öneren olmuştu ama hiç gösteren olmamıştı ben de farklı Microsoft hesaplarıyla denemiştim demek farklı oturum bu demekmiş :D. Neyse formatla sorunum çözüldü ki zaten formatlamam lazımdı. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı