Microsoft Store ve uygulamalar çalışmıyor

vtnzengin

Centipat
Merhabalar,
Bilgisayara 23 Mayıs'ta yeni indirdiğim Windows 10'u kurdum ve tek kullanımlık OEM Key ile aktifleştirdim. Sonra bilgisayara bakım yaptım.
Bilgisayarı açınca Windows Boot etti ama masaüstünde dondu (HDD sürekli kullanılıyordu). Windows görev çubuğu çalışmıyordu. Windows Store, mail gibi uygulamaların da simgeleri görünmüyordu.
Sonra Microsoft'un desteğinde SFC scannow gibi komutlar vardı onları denedim ama hiçbir şey olmadı. Technopat Sosyal'de olan kodlar da işe yaramadı. Sıfırlanınca Key siliniyor mu bilemediğimden sıfırlayamıyorum.
Uygulamalara tıklayınca açılıp kapanıyorlar.
Bilgisayar her zaman uykudan uyandırınca siyah ekran üstünde "C:\ üzerindeki Geri Dönüşüm Kutusu bozuk. Bu sürücünün Geri Dönüşüm Kutusu'nu boşaltmak istiyor musunuz?" yazıyor evet ve hayır butonlarına tıklanmıyor.
Acaba donanım mı, yazılım mı kaynaklı?
Yardımlarınızı bekliyorum 😀
(Sürüm1909-18363.836)(i5-7400/8GBDDR4/WDBLUE1TB/1050TI/H110M-PRO-VHL)

Ekran Görüntüsü (3).png

Ekran Görüntüsü (4).png

Ekran Görüntüsü (5).png

Son düzenleme:
Sisteminizi MalwareBytes ile taratın, cıkan sonucları temizleyin. Kaspersky veya Eset gibi aktif koruma sağlayan anti virüs programlarından birini bilgisayarınıza kurun ve onunla da tarayın.

Sisteminizi MalwareBytes ile taratın, cıkan sonucları temizleyin. Kaspersky veya Eset gibi aktif koruma sağlayan anti virüs programlarından birini bilgisayarınıza kurun ve onunla da tarayın.

Yardımınız için teşekkür ederim ancak format attım 😀

Geri
Yukarı