Çözüldü Microsoft Store ve uygulamalarında "Bizim tarafımızda bir sorun oluştu" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jumrow

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Merhaba. Microsoft Store aşağıda görüldüğü gibi hata veriyor ve uygulamalarının kişisel verileri sıfırlanıyor. Ayrıca güncellenemeyen uygulamalar açılmıyor. Uygulamayı sıfırlamayı, onarmayı, wsreset.exe'yi denedim. Uygulamayı sıfırladığımda tamamen siliniyor ve format atmak zorunda kalıyorum. Microsoft hesabım bozuldu zannedip format attıktan sonra oturum açmadım fakat sonuç yine aynı. Açılışta Visual C++'ları yükleyemediği için de çoğu oyunda runtime hatası alıyorum. Format attıktan birkaç gün sonra bu durum oluşuyor. Yardımcı olursanız sevinirim format atmaktan sıkıldım. Windows OEM key ile etkinleştirildi.

Store.png

xbox.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
nasıl döndüğünü anlatabilir misin acaba sabahtan beri araştırıyorum kafayı yicem
Microsoft hesabında veya Windows kullanıcı adında Türkçe karakter varsa değiştir ve bilgisayarı yeniden başlat. Daha sonra yeni bir kullanıcı oluştur ve onu yönetici yap. Bu olmazsa ve OEM key kullanıyorsan, farklı bir key satın al ve sıfırdan format atıp dene. Bütün güncellemeleri de yap. Başka bir çözüm bulamadım maalesef.
1653051209901.png

Hizmetler'den Microsoft Store Yükleme Hizmeti'ni yeniden başlatmayı dener misiniz?

Windows Update'yi devre dışı bıraktıysanız etkinleştirin. Windows Update ve Microsoft Store bağlantılı olduğu için aktif olmak zorunda.

Etkin. Update ve diğer hizmetlerde sıkıntı yok zaten. Sadece Store'da bu sıkıntı var.

Hayır yok. Format atıp driverleri yükledim yine aynı hatayı verdi. Hiçbir program vs. sebep olmuyor anlayacağın. Windows 11 Pro'ya yükselttim şuanlık bir sıkıntı yok. Microsoft ile de iletişime geçtim fakat klişe çözümler öneriyorlar. Windows 10 toplu güncelleştirmelerinden sonra oldu. O güncellemeyi kaldırmaya çalıştığımda da kaldırılamadı hatası alıyordum zaten. O güncellemenin yüklü olmadığı bir geri yükleme noktasına döndüm ve sorunsuz kullandım.

Hayır yok. Format atıp driverleri yükledim yine aynı hatayı verdi. Hiçbir program vs. sebep olmuyor anlayacağın. Windows 11 Pro'ya yükselttim şuanlık bir sıkıntı yok. Microsoft ile de iletişime geçtim fakat klişe çözümler öneriyorlar. Windows 10 toplu güncelleştirmelerinden sonra oldu. O güncellemeyi kaldırmaya çalıştığımda da kaldırılamadı hatası alıyordum zaten. O güncellemenin yüklü olmadığı bir geri yükleme noktasına döndüm ve sorunsuz kullandım.
nasıl döndüğünü anlatabilir misin acaba sabahtan beri araştırıyorum kafayı yicem

Microsoft hesabında veya Windows kullanıcı adında Türkçe karakter varsa değiştir ve bilgisayarı yeniden başlat. Daha sonra yeni bir kullanıcı oluştur ve onu yönetici yap. Bu olmazsa ve OEM key kullanıyorsan, farklı bir key satın al ve sıfırdan format atıp dene. Bütün güncellemeleri de yap. Başka bir çözüm bulamadım maalesef.

Çözüm

Geri
Yukarı