Microsoft Store'da "Bizim tarafımızda sorun oluştu" hatası

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Uzun süredir Microsoft Store'dan güncelleme almadığımı fark ettim. Sonrasında bir uygulama indirmek istedim ve ''Bizim tarafımızda sorun oluştu hatası'' hatasını aldım. Ayarlardan uygulamayı sıfırladım, WSReset.exe komutunu denedim, oturumu kapattım ve sorun gidericiyi denedim ama hiçbiri sorunu çözmedi. Format atmak istemiyorum. Windows 10'da hiç buna benzer bir sorun yaşamamıştım ama Windows 11 hakikaten can sıkıcı olmaya başladı.

Görev Yöneticisi > Hizmetler > Install Service (Microsoft Store Yükleme Hizmeti) "Devre Dışı" veya "Durdurulmuş" ise başlatıp çalıştırdıktan sonra tekrar uygulama indirmeyi/güncellemeyi deneyebilir misin?

Hata kodu 0x80240438 mi?
Herhangi bir hata kodu yazmıyor.

Ekran görüntüsü 2022-05-27 145842.jpg

Hata kodunu sonunda alabildim: 0x803FB005
Ekran görüntüsü 2022-05-27 151446.jpg

Zamanında Windows Update servisini sildin mi?
Hayır silmedim ama Wise Disk Cleaner ve Wise Registry Cleaner kullanıyorum. Bu programlar ile alakalı olduğunu da pek sanmıyorum.
Görev Yöneticisi > Hizmetler > Install Service (Microsoft Store Yükleme Hizmeti) "Devre Dışı" veya "Durdurulmuş" ise başlatıp çalıştırdıktan sonra tekrar uygulama indirmeyi/güncellemeyi deneyebilir misin?
Çalışıyor durumdaydı. Yeniden başlattım fakat sorun devam ediyor.

Tweaking.com adlı programla sorunu çözdüm.

Geri
Yukarı