Çözüldü Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısının üstünde ünlem var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akifyl1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı uyarısı alıyorum. Bu nedir, neden burada gözüküyor ve uyarı veriyor? Nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-20 222844.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-20 222844.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar, Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı uyarısı alıyorum. Bu nedir, neden burada gözüküyor ve uyarı veriyor? Nasıl çözebilirim?
Dahili ekran kartınızın driverini anakartınızın sitesinden indiriniz.
Üzerine çift tıkladığınız zaman hatanın sebebi "Aygıt durumu" bölümünde yazar. Muhtemelen GPU sürücünüz yüklü olmadığından ama yine de sebebi paylaşırsanız iyi olur.

Uygun sürücüyü paylaşabilmemiz için aşağıdaki rehbere göre ilgili donanımın kimliklerini paylaşın:

Üzerine çift tıkladığınız zaman hatanın sebebi "Aygıt durumu" bölümünde yazar. Muhtemelen GPU sürücünüz yüklü olmadığından ama yine de sebebi paylaşırsanız iyi olur.

Uygun sürücüyü paylaşabilmemiz için aşağıdaki rehbere göre ilgili donanımın kimliklerini paylaşın:
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&SUBSYS_88AE1043&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&SUBSYS_88AE1043
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&CC_0300

Dahili ekran kartınızın driverini anakartınızın sitesinden indiriniz.
Anakart'ın sitesinden VGA driver indirdim bu şekilde gözükmeye başladı. Düzeldi galiba. Herhangi bir ayar vs yapmam gerekiyor mu? Önceden böyle bir seçenek yoktu. Ryzen 9'a geçince gelmeye başladı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-20 235830.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-20 235830.png
    558,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
@Akifyl1 galiba yanlış donanımın kimliğini paylaştınız, bu kimlikleri aratınca NVIDIA olarak görünüyor çünkü. Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'nı (veya şimdi AMD olduysa onu) paylaşmanız gerek.

Anakartın sitesinden VGA driver indirdim bu şekilde gözükmeye başladı. Düzeldi galiba. Herhangi bir ayar vb. yapmam gerekiyor mu?
Tüm sistem özellikleriniz nedir? Anakart üreticisine bağlı olarak değişse de orada paylaşılan GPU sürücüleri eski sürüm olabiliyor.

PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&SUBSYS_88AE1043&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&SUBSYS_88AE1043
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_24C9&CC_0300

Anakart'ın sitesinden VGA driver indirdim bu şekilde gözükmeye başladı. Düzeldi galiba. Herhangi bir ayar vs yapmam gerekiyor mu? Önceden böyle bir seçenek yoktu. Ryzen 9'a geçince gelmeye başladı.
Başka bir ayar yapmanıza gerek yok.Rapor kısmından konu çözüldü olarak belirtirseniz sevinirim.İyigünler.

@Akifyl1 galiba yanlış donanımın kimliğini paylaştınız, bu kimlikleri aratınca NVIDIA olarak görünüyor çünkü. Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'nı (veya şimdi AMD olduysa onu) paylaşmanız gerek.

Tüm sistem özellikleriniz nedir? Anakart üreticisine bağlı olarak değişse de orada paylaşılan GPU sürücüleri eski sürüm olabiliyor.
Msi pro B650m-a wifi
Rtx 3060 ti GDDR6X 256 bit
Ryzen 9 7900x3d

Donanım kimliği doğru. Linkteki şekilde gönderdim. Anakart sitesinden VGA driverini indirdim yükledim ve sonra orası AMD'ye dönüştü ünlem gitti. Doğru işlem mi yaptım tam anlamadım.

Aynı sorun bende de var, ne yaptıysam düzelmedi. AMD'ye dönüşüyor fakat yine ünlem var ve AMD Adrenalin programı da çalışmıyor. Sanırım Windows 11 inatla kendi AMD sürücüsüyle değiştiriyor. Sürücü olmayınca da kendi Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'nı kuruyor.

Windows Update'in sürücüleri güncellemesini her yerden iptal edip sürücüleri tekrar silip yükledim. AMD clean tool, DDU vs. yine olmadı. Ne yapıp edip Windows kendi driverını üzerine kuruyor.

Hata kutusundaki AMD sitesindeki makale linkine gidiyorum, daha makale yazılmamış.

MSI Center, Ryzen Master, Adrenalin bunların hepsinin yazılımı çok kötü çalışıyor Windows 11'de.

Sanırım Windows 11 oturana kadar, bu yazılımlar kararlı hale gelene kadar daha 1- 2 sene böyle saçmalıklar göreceğiz.

Aynı sorun bende de var, ne yaptıysam düzelmedi. AMD'ye dönüşüyor fakat yine ünlem var ve AMD Adrenalin programı da çalışmıyor. Sanırım Windows 11 inatla kendi AMD sürücüsüyle değiştiriyor. Sürücü olmayınca da kendi Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'nı kuruyor.

Windows Update'in sürücüleri güncellemesini her yerden iptal edip sürücüleri tekrar silip yükledim. AMD clean tool, DDU vs. yine olmadı. Ne yapıp edip Windows kendi driverını üzerine kuruyor.

Hata kutusundaki AMD sitesindeki makale linkine gidiyorum, daha makale yazılmamış.

MSI Center, Ryzen Master, Adrenalin bunların hepsinin yazılımı çok kötü çalışıyor Windows 11'de.

Sanırım Windows 11 oturana kadar, bu yazılımlar kararlı hale gelene kadar daha 1- 2 sene böyle saçmalıklar göreceğiz.

Benim bu sorunum şöyle çözüldü arkadaşlar; Birkaç OC ayarları deneyip benchmark testleri yapmıştım, bu sabah pc'yi açarken üst üste bir sürü mavi ekran yedim. Sonra Bios ayarlarını resetledim. Aşağıdaki resimde düzeltilen ayarları görebilirsiniz. Ondan sonra Pc'deki bütün sorunlar düzeldi.
  • Mesela açılışta MSI logosu büyük görünüyordu çözünürlük olarak monitöre oturmuyordu (sanırım işlemcinin gpu'su devreye girmediği için) o düzeldi.
  • Adrenalin programı açılmıyordu, bağdaştırıcıda ünlem vardı o gitti.
  • Loop'a giren bellek öğrenme testini önceden düzeltmiştim zaten ama Bios'u defaulta çekince "context restore" yüzünden yine gecikmeli başlar sanıyordum ama hayır, o da bozulmadı hızlı açıldı pc.
  • MSI Center yavaş açılıyor ve çalışıyordu, şimdi düzeldi.
Kısacası Windows ve Bios kendi ayarlarını uygulamak için sürekli kavga ediyordu ama kazanan sonunda Bios oldu. Yani default ayarlar başlangıçta iyi çalışmıyordu, biraz oc ve stress testi, windowsu güncellemek bütün driverları yükleyip güncellemek vs. derken. Üstüne mavi ekranlar, sonra Bios'u default ayarlarına döndürdüm ve kararlılık sorunları ortadan kalktı.

Şu an stabil görünüyor her şey. Cinebench yaptım çok ufak bir puan düşüşü var. Windows 11 ve Üretici yazılımları tam düzelene kadar OC yapmamanızı tavsiye ederim. Oyun oynayan biri olmadığım için oyunlardaki performans beni ilgilendirmiyor. OC ancak render gibi büyük iş yüklerinde bana lazım olacak. Yeter ki kararlı çalışsın sistem derdindeydim sanırım oldu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-13 141909.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-13 141909.png
    27,9 KB · Görüntüleme: 16
  • Bios default ayarlara dönüş.jpeg
    Bios default ayarlara dönüş.jpeg
    91,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı