Microsoft Visual c++ 2005 SP1 yüklemesi hatası

nazgal

Hectopat
Bir hafta önce bir laptop aldım. Bilgisayara Office 2010 programını kurdum fakat Yeni Microsoft Office Word Belgesi açtığımda bır hatayla karşılaştım. "Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı" hata buydu. Microsoft word ve deamon tools bu hatayı aldığım uygulamalardan bazıları...

Daha sonraki araştırmalarımdan microsoft visual c++ 2005 eksik olduğu için bu hatayı aldığımı öğrendim fakat bilgisayara çözüm için vcredist_x86 dosyasını yüklerken yeni bir hatayla karşılaştım "kullanmaya çalıştığınız özellik şu anda kullanılmayan bir ağ kaynağı üzerindedir" gerekçesiyle kurulumu tamamlıyamadım. Kurulumdan cıkarken de "error1714.eski microsoft visual c++ 2005 redistributable sürümleri kaldırılamıyor. teknik destek grubunuzla bağlantı kurun" yazısıyla karşılaştım. Aldıgım hataların görsellerını aşşagıda sırsıyla paylaştım. Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkur ederim.

"uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı" hatası
6074.jpg

"kullanmaya çalıştığınız özellik şu anda kullanılmayan bir ağ kaynağı üzerindedir" hatası
6091.jpg

"error1714.eski microsoft visual c++ 2005 redistributable sürümleri kaldırılamıyor. teknik destek grubunuzla bağlantı kurun" hatası
6104.jpg

Bu kadar çok hatayla birden karşılaşmanız sistemde bir sorun olduğunu düşünmeme neden oluyor. Office 2010'da bile SxS hatası almanız hiç de doğal bir durum değil. Size tavsiyem, madem bilgisayarınız daha yeni, bu Windows üzerinden devam etmek yerine SP1 entegreli bir Windows 7 kurmanız yönünde. Yine dizüstü ile gelen uygulamalar yüzünden de sistem bozulmuş olabilir.

Tavsiye ettiğim sürümlere ait bilgiler burada mevcut. Arayıp bulmak size düşüyor ;)

Sadece bu sorunu halledebildim. O da evdeki diğer bilgisayardan dosyayı bulup ağ bağlantısıyla attım. Ancak uygulama yan yana yapılandırma hatasını çözemedim, bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela Adobe Photoshop, Mozilla Firefox gibi bikaç program... Format atmadan hallolmayacak gibi duruyor. Hepsni yükledm bu arada dedklerinin.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı