Microsoft, Windows 11 sistem gereksinimlerinin aşılmasını yasaklayacak

Proportionsz

Hectopat
Daha fazla  
1628020080534.png

Bildiğiniz gibi Windows 11, minimum sistem gereksinimleri için çıtayı yükseltti. Zorunlu TPM 2.0 ve Güvenli önyükleme sayesinde çok sayıda cihaz yeni işletim sistemiyle uyumlu değil. Microsoft, bu kararın neden verildiğini birkaç kez açıkladı ancak bu, kullanıcıların memnuniyetsizliğinin derecesini azaltmak için yeterli değil gibi görünüyor.

Birkaç gün önce Microsoft, Windows 11'e nasıl yükseltileceğine ve kuruluşlar için dağıtım araçlarına odaklanan düzenli bir Soru-Cevap/AMA oturumu düzenledi. şirket, desteklenmeyen cihazlar için Windows 11'e yükseltme yolunu engellemeyi planladığını doğruladı. Microsoft, Windows 11 cihaz uyumluluğunu algılamak için telemetri verilerini kullanıyor.

Microsoft, bazı kişilerin Windows 11'i alamamasının can sıkıcı olduğunun farkında. Şirket, cihazları her zamankinden daha güçlü ve daha güvenli hale getirmek için bu uygulamayı yaptıklarını hatırlatıyor. Böylece cihazlar modern dünyada korunacak. Microsoft, yöneticilerin veya kullanıcıların uyumluluk hakkında kafa yormasını istemez, düşünmenize bile gerek kalmaması için bazı değişiklikler yaptı, çünkü cihazınız Windows 11'i size sunulmadan önce ve siz onu indirmek için zaman harcamadan önce bunu kendi kendine algılayabilecektir.

Şirket temsilcisi ayrıca son sürümün Kayıt Defterini WinPE/kurulum ortamında düzenleyerek Sistem Gereksinimleri denetimini atlayamadığını doğruladı. Microsoft, Grup İlkesi'nin (kayıt defteri ince ayarının bir Grup İlkesi seçeneğidir) Windows 11 için donanım kısıtlamalarını atlamanıza izin vermeyeceğini söylüyor. Microsoft, güvenlik endişelerini öne sürerek, kullanıcıların cihazlarını desteklenmeyen bir duruma güncellemelerine izin vermeyecek.

https://techcommunity.microsoft.com/t5/ ... -p/2557373

Dosya Ekleri

• 1628019979347.png
    1628019979347.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
7. nesile kadar destek geldi ama, bari 6. nesile kadar çekseler desteği. (Edit: 7.nesil desteği gelmemiş.)
Sonuçta SkyLake mikro mimarisinin başladığı seri. 11. nesile kadar kullanıldı.

7.nesile gerçekten destek geldi mi arkadaşlar? Geldiğine dair de bir kaynak atarsanız çok mutlu olurum.
Geldiyse bayram edeceğim vallahi :)

Şakayı bırakıp konuya dönelim.
Microsoft insanların bu bariyeri aşmaya çalışacağını bildiğinden dolayı Telemetry verileri ile doğrulama yapıyor.
Adamların gözünde bu hamle haklı.
Ama bizler için değil.

7.nesile gerçekten destek geldi mi arkadaşlar? Geldiğine dair de bir kaynak atarsanız çok mutlu olurum.
Geldiyse bayram edeceğim vallahi :)

Şakayı bırakıp konuya dönelim.
Microsoft insanların bu bariyeri aşmaya çalışacağını bildiğinden dolayı Telemetry verileri ile doğrulama yapıyor.
Adamların gözünde bu hamle haklı.
Ama bizler için değil.
Gelememiş, eski bir haberde okunuştum. Yeni haberlerde yine 8.nesil diyor.

7. nesile resmi destek henüz gelmedi. Sadece tepkilerin gazını almak için "bakarız" dediler o kadar. Ayrıca böyle bir şeyin olacağını tahmin etmiştim ve bunu dile getirince bu forumda bana hakarete varan tepkiler gelmişti. Şimdi o arkadaşların ağlayışlarını dinlemek lazım.

7. nesile resmi destek henüz gelmedi. Sadece tepkilerin gazını almak için "bakarız" dediler o kadar. Ayrıca böyle bir şeyin olacağını tahmin etmiştim ve bunu dile getirince bu forumda bana hakarete varan tepkiler gelmişti. Şimdi o arkadaşların ağlayışlarını dinlemek lazım.
Artık Beta sürcine girdi, daha destek gelmez.
Dediğiniz gibi o söylentiler gaz almaktan başka birşey değil.
İnsanlara kabul ettirmeye çalışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı