Microsoft, Windows 11'in 5 Ekim'de kullanıma sunulacağını açıkladı

Win 11, 5 ekimde kullanıma sunulacak.

Microsoft, sistem gereksinimlerini de açıkladı.

Minimum sistem gereksinimleri:
- 4G RAM.
-64 GB depolama.
-DirectX 12 uyumlu grafik kartları.
-TPM 2.0 güvenlik çipi
-1 GHz 64 Bit çift çekirdekli işlemci.
Not: Bütün işlemciler desteklemiyor.

Desteklediği işlemciler:
Intel: Windows processor requirements Windows 11 supported Intel processors
AMD: Windows processor requirements Windows 11 supported AMD processors

Ayrıca, Microsoft Windows 10'unda 14 Ekim 2025 tarihine kadar devam edeceğini söylüyor.

Duyurulduğunda mı yapılmaya başlandığını sanıyorsunuz? Muhtemelen 2016'dan beri kodlanıyordu.
Taban kernel Windows 10'unki ile aynı. Yükleyemeyenler üzülmesin. Windows 11'de çalışıp da Windows 10'da çalışmayacak program veya oyunun olacağını sanmıyorum. Yakında Windows 10 için Windows 11 Transformation Pack çıkar. Kurarsınız mis gibi. Direct Storage özelliği felan bunların oturması en az 5 yıl sürer merak etmeyin.

TPM 2.0 olmadan yükleyemeyecek miyiz cidden? Aşırı saçma.
Hocam, TPM baypas edilebiliyor.
Taban kernel Windows 10'unki ile aynı. Yükleyemeyenler üzülmesin. Windows 11'de çalışıp da Windows 10'da çalışmayacak program veya oyunun olacağını sanmıyorum. Yakında Windows 10 için Windows 11 Transformation Pack çıkar. Kurarsınız mis gibi. Direct Storage özelliği felan bunların oturması en az 5 yıl sürer merak etmeyin.
Windows 11 Transformation Pack nedir hocam?

Belki ilerleyen zamanlarda kernel farklılaşır.
7820hq'a destek olup diğer 7.nesil hq serisine destek olmaması garip.

Aslında yeni baştan bir kernel yazsalar daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı