Microsoft'un Activision'ı satın alması için neden ülkelerin onay vermesi gerekiyor?

P.hoenix

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
 Gigabyte A520M-H AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
 AMD Ryzen 5 5600X 3.70 GHz alt çekirdek işlemcisi.
 Sapphire Radeon RX 6800 Gaming 11305-02-20G 256 bit GDDR6 16 GB ekran kartı.
 Corsair 32GB (2x16GB) 3600MHZ DDR4 Ram (CMK32GX4M2D3600C18)
 Kingston NV2 3500MB/2100MBS NVMe PCİE M.2 SSD SNV2S/1000G 1TB SSD DİSK.
 Seagate Ironwolf Nas HDD 4 TB 3.5" 5400RPM 256MB Cache Sata 3 (ST4000VN006) Sabit Disk
 FSP GSM Hydro Pro HGS-650M 650W 80+ al
Merhaba;
Bir konuyu merak ediyorum. Şu an gündem de olan Microsoft'un Activision Blizzard satın alımı hakkında bazı haberler görüyorum ve bu haberler bazı ülkelerin Microsoft'un Activision Blizzard satın alımına onay vermesi hakkında oluyor. Merak ettiğim konu neden böyle bir satın alma işleminde bazı ülkelerin onayı gerekiyor. Bu konu hakkında bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
Teşekkür ederim.

Bu hususta birkaç parametre var. Bunların başında rekabete ilişkin yasalar geliyor. Basitçe örnek vermek gerekirse bu işlem sonucu bir tekelleşme söz konusu olabilir ve fiyatlar artabilir, bu fiyat artışından da ülke ekonomisi zarar görebilir. Bunu engelleyen yasalar var.

Merhaba;
Bir konuyu merak ediyorum. Şu an gündem de olan Microsoft'un Activision Blizzard satın alımı hakkında bazı haberler görüyorum ve bu haberler bazı ülkelerin Microsoft'un Activision Blizzard satın alımına onay vermesi hakkında oluyor. Merak ettiğim konu neden böyle bir satın alma işleminde bazı ülkelerin onayı gerekiyor. Bu konu hakkında bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
Teşekkür ederim.
Bu şirketler çok büyük ve çok ciddi değerleri var. Bu tarz satın alımlar belli konularda sektörü domine etme riskini ve rekabeti yok etme riskini taşıyor.

Microsoft dünyanın en büyük yazılım firması ve teknik olarak isterse tüm oyun şirketlerini tek tek satın alacak güce sahip. Bu da onları tekel konumuna getirir. Bu tarz satın alımlar bu sebeple ciddi kontroller gerektiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı