Microsoft'un kaynak kodlarına erişilirse ne olur?

asnc

Decapat
Daha fazla  
Diyelim Microsoft'un Source codelarına erişildi ve duzenleme yetkisi var adamların bir virüs kodladılar ve Source codea yerleştirdiler.

Sizce başımıza neler gelir bunu bilgi almak amaçlı değil fikir almak icin açtım.

Onu ekleyip yayınlayasaya kadar fark edilir yüksek ihtimalle. O işler o kadar basit değil :)
Tonlarca güvenlik katmanı var. Erişmeyi geçtim, zararlı yazılımı entegre etseler bile yayınlamadan önce tonla denetimden geçiyor.

Yüksek ihtimalle yapay zekalar tarafından dahi tespit edilebilir sunucu içinde çalışan. Yani pek endişe edecek bir durum yok :)

Böyle bir şey olursa virüs tarzı şeylerle uğraşacaklarını sanmıyorum, muhtemelen kaynak kodlarını oraya buraya satarak ciddi kazançlar elde edebilirler bence.

Söylediğimin aksine sizin dediğiniz gibi virüs kodlamaları durumunda milyonlarca insanın tüm bilgilerini elde edebilirler, bence banka hesaplarına göz koymak da bir seçenek olur onlar için.

Böyle bir şey olursa virüs tarzı şeylerle uğraşacaklarını sanmıyorum, muhtemelen kaynak kodlarını oraya buraya satarak ciddi kazançlar elde edebilirler bence.

Söylediğimin aksine sizin dediğiniz gibi virüs kodlamaları durumunda milyonlarca insanın tüm bilgilerini elde edebilirler, bence banka hesaplarına göz koymak da bir seçenek olur onlar için.

Peki virüsle çaldıkları bilgilerden daha fazla kazanmazlar mi kanka?:D

Onu ekleyip yayınlayasaya kadar fark edilir yüksek ihtimalle. O işler o kadar basit değil :)
Tonlarca güvenlik katmanı var. Erişmeyi geçtim, zararlı yazılımı entegre etseler bile yayınlamadan önce tonla denetimden geçiyor.

Yüksek ihtimalle yapay zekalar tarafından dahi tespit edilebilir sunucu içinde çalışan. Yani pek endişe edecek bir durum yok :)

Ya kanka velev ki oldu diyelim boş ver sen simdi gerçekleri falan :D

Son düzenleyen: Moderatör:
20 seneden fazladır NSA'in yaptığı şey bu zaten. Kaspersky de güvenilmez ve sakıncalı olarak sınıflandırılıyor. Hem işletim sistemleri hem de donanımlar ve elektronik cihazlar kontrollü backdoora sahip.
Intel ME/AMD PSP

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Velev ki oldu muhtemelen NSA, CIA ya da ABD destekli istihbarat servislerinin bildiği/bilmediği yeni açıklar görülür ve kullanılabilir.

Platformdan bağımsız olarak kapalı kaynak kodların sızdırılması o sistemde açık bulmayı acayip kolaylaştırıyor, en büyük handikap da bu zaten.

Kaynak kodu denen şey, ayrı tutulan bir şey değildir. İşletim sistemini okumayı bilmek, yeterli bütün her şeyini değiştirmek, için, sizin dediğiniz mantık ana merkezden, yayınlanan orijinal yazılımlara da bu işlemi yapabilmek sanırım.

Geri
Yukarı