Middle Earth Shadow of War önceki oyunu Mordor ile bağlantılı mı?

359149

Hectopat
Makaleler
4
Selam dostlar. İndirimde Shadow of War gördüm 13 TL'ye ve direkt aldım. Aklıma önceki oyunu Shadow of Mordor ile bağlantılı olup olmadığı takıldı. Eğer bağlantılı ise önceki oyununu da alacağım.

Ne anlamda sorduğuna bağlı. Bağlantılı ancak hikaye olarak önceki oyunu oynamasan da sorun değil.

İlk oyunda Talion'un neden o yola girdiğini ve nasıl yüzükleri yapan elf lordu ile ruhani bağlantısı olduğunu öğreniyorsun. İlk oyun daha çok intikam oyunu, onu da bitiriyorsun zaten. Sonrasında 2. oyunun hikayesi büyük oranda bunun dışında devam ediyor ama kara kapı tamamen düştüğü için farklı yerlerde devam ediyorsun.

Yalnız uyarayım, Tolkien'in mitolojisini seviyorsan ve konuya hakimsen özellikle 2. oyunun hikayesinde yapılan saçmalıklar sana saç baş yoldurtacak. :D

Yalnız uyarayım, Tolkien'in mitolojisini seviyorsan ve konuya hakimsen özellikle 2. oyunun hikayesinde yapılan saçmalıklar sana saç baş yoldurtacak. :D
Hadi ya o kadar mı kötü? LOTR evrenini çok severim tüm kitaplarını okudum. Oynayasım gelmedi şimdi 🤣. Yani diyorsunuz ki ilk oyunu oynamasan da olur. Hikayeyi anlamamda bir sorun olur mu?

Oynayasım gelmedi şimdi.
Kötü oyun değil ama bir yerden sonra tekrara giriyor. Çok şey söyleyip de spoiler vermek istemiyorum ama ilk 20-25 saatinden keyif alırsın diyeyim. Yalnız hikaye kurgusunu baba & oğul Tolkien görse katliamdan dolayı dava açarlar. :D

İlk oyunu oynamazsan dediğim gibi sadece Talion'un kim olduğunu, nasıl bu duruma geldiğini ve elf lorduyla alakasını anlamazsın. Bunun dışında hikaye olarak çok da bağlantılı değil.

Beni ekle, sonra bana Steam'den bir şifre yaz ve ben onu buraya gireyim. Sen olduğundan emin olunca ilk oyunu sana hediye olarak göndereyim.

Kötü oyun değil ama bir yerden sonra tekrara giriyor. Çok şey söyleyip de spoiler vermek istemiyorum ama ilk 20-25 saatinden keyif alırsın diyeyim. Yalnız hikaye kurgusunu baba & oğul Tolkien görse katliamdan dolayı dava açarlar. :D

İlk oyunu oynamazsan dediğim gibi sadece Talion'un kim olduğunu, nasıl bu duruma geldiğini ve elf lorduyla alakasını anlamazsın. Bunun dışında hikaye olarak çok da bağlantılı değil.

Beni ekle, sonra bana Steam'den bir şifre yaz ve ben onu buraya gireyim. Sen olduğundan emin olunca ilk oyunu sana hediye olarak göndereyim.
İstek attım hocam size. Ne yapayım şimdi?
Steam adım syphox.

Geri
Yukarı