Migros'tan alınan 350 TL'lik Steam cüzdan kodu geçersiz

B1u1

Femtopat
Daha fazla  
Abiler Migros'tan Steam cüzdan kodu aldım 350 TL, ye. Geçersiz kod daha önce kullanılmıştır bir daha kullanılamaz. Diye çıktı. Tekrar migrosa gittim. Olanları anlattım. Biz mail atarız 2 güne gelir dediler. Bir haftada geldi. Geldi ama onunda yazınca aynı hatayı veriyor. Bunu migrosa söyleyince bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Bir şey yapamayız yapacak bir şey yok dediler. VO zaman para iadesi yapın dedim. Yapmadılar. Arkadaşlar ne yapmam lazım bildiğin? Bu yapılan dolandırıcılık. Akıl verin.

Kodun fotoğrafı ve faturası ile birlikte Steam Destek'e gönder durumu anlat. Diğer türlü Migros'a kodu senin kullanmadığını kanıtlamanın tek yolu kodun ne zaman kullanıldığı bilgisine ulaşmak. Sen satın almadan önce kullanıldıysa kanıtlarsın. Ayrıca Steam web sitesinde kod hatası ile ilgili bir bölüm var oraya da göz gezdir. Orada bazı harf ve rakamların birbirine karışabileceği yazıyor.

Çok kod kullandıysanız shadow ban yemiş olabilirsiniz, bir aralar bende de olmuştu. Zamanla düzeliyor. Bu arada Steam'e kart geçirmek varken neden böyle şeylerle uğraşıyorsunuz ki, kartınız yoksa da belli sitelerden havale/eft ile kod alınabilir.

Size şu an tavsiyem, bir arkadaşınızda kodun deneyin. Alacağınız oyun vs. size hediye yollasın.

Bunun kanıtı nasıl olsun? Belki arkadaş uyanıklık yapmaya çalışıyor?
Uyanıklığı varsa zaten boş laf döküyoruz. Misal ben internetten Windows KEY aldığımda belirttiğim ürünü girerken videoya çekiyorum. Ya da bir ürün aldığımda kutusunu açarken video çekiyorum. Biraz paranoyak hareketler olarak algılayabilirsiniz ama elimde her zaman kanıt olsun isterim.

@Okan Demiray onların da bir geçerliliği yok aslında. Kodu önceden girip sonra "evet şimdi kodu giriyorum" diye video başlatabilir veya paketi/kutuyu çoktan açıp tekrar bantlayan, sıfır kargo poşetine (o kargo poşetlerinden şubeden istediğin gibi alabiliyorsun) koyup yeniymiş gibi gösteren çok var.

O nedenle görevlinin yanında açın, tutanak tutturun deniyor videoların hukuksal geçerliliği olmuyor bu durumlarda.

O nedenle görevlinin yanında açın, tutanak tutturun deniyor videoların hukuksal geçerliliği olmuyor bu durumlarda.
Ben bi keresinde bekleyin kutuyu açayım demiştim çünkü büyük ve kırılabilecek bir şey almıştım. Sorun çıkarsa iade edersiniz bizlik bir şey yok deyip koşa koşa gitmişti :d Zaten kargocular ne kod soruyor ne isim. Verip kaçıyorlar. "Şu sen misin? evet benim" diyip kargoyu alıyorsun direkt, başkası evet deyip alsa alabilir yani :d

Ben bir keresinde bekleyin kutuyu açayım demiştim çünkü büyük ve kırılabilecek bir şey almıştım. Sorun çıkarsa iade edersiniz bizlik bir şey yok deyip koşa koşa gitmişti :d zaten kargocular ne kod soruyor ne isim. Verip kaçıyorlar. "şu sen misin? Evet benim" deyip kargoyu alıyorsun direkt, başkası evet deyip alsa alabilir yani :d

Bu konuda kendinizi geliştirmeniz lazım. Kargocu ile aranızda bir av-avcı ilişkisi olması lazım. O kargoyu asansörün oradan size fırlatıp kaçmaya çalışırken sizin ceylan kovalayan aslan gibi çevirmeniz lazım onu. Şaka bir yana, tutanak tutmaları gerekiyor. Tutanağın olayı kargocunun ürünü alıp götürmesi değil zaten siz iade ederken bu tutanağın şahit görevi görmesi. Firma da eğer kutuda ciddi hasar varsa faturayı kargo firmasına keser yoksa fabrikadan hatalı der geçer.

@Okan Demiray onların da bir geçerliliği yok aslında. Kodu önceden girip sonra "evet şimdi kodu giriyorum" diye video başlatabilir veya paketi/kutuyu çoktan açıp tekrar bantlayan, sıfır kargo poşetine (o kargo poşetlerinden şubeden istediğin gibi alabiliyorsun) koyup yeniymiş gibi gösteren çok var.

Ben ödeme yaparken direk ekranı kesmeden kayıt alıyorum. :D En baştan başlıyorum yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı