Mikado MD 336 Hoparlörden gelen dııııt sesi

Zeakroz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Ben bir sorun ile karşılaştım ve bu sorunun çözümü hiçbir yerde yok. 3 gündür internet üzerinden bu sorunu çözmek için ter döküyorum, adeta hayata bakış açım değişti, yaşama hevesim kaçtı. Sorun tam olarak şu şekilde. Bende 2.0 bir hoparlör var aldığımda vs bir sıkıntı yoktu Full seste bile dip ses gelmeyen güzel bir hoparlör. Ancak 1 hafta sonra boya m-1 mikrofonu test ederken kayıttan yürütme sekmesinden mikrofonu dinle yaptım oradan bass ayarları ile falan oynadım (sadece mikrofonun) ardından mikrofonu çıkardım ve birden dııııııt diye sürekli olan bir ses gelmeye başladı hoparlörden. Çözümü ne diye deneme yanılma yaparken Rampage mavi Switch mekanik klavyeden kaynaklandığını fark ettim. Yani tüm USB portlarını vs söktüğüm zaman klavyeden geldiğini anladım(yani klavye neden oluyor sese). Klavye hariç her parça takılı olduğu vakit hoparlörden ses gelmiyor veya hoparlörün güç için bulundurduğu USB'yi telefon sarj aleti ile prize taktığımda da o ses kesiliyor. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bulmadım, evimiz falan yeni prizlerde topraklama mevcut kullandığım 3'lü prizler de kaliteli bir sorun yok. 5-6 tane değişip denedim, ses gitmiyor ya klavyeyi çıkaracağım ya da hoparlör USB'sini sarj adaptörü ile prize bağlayacağım ayrıca. Dıııt sesi jack ile çalışan kulaklıklarda sorun çıkarmıyor zaten hoparlörde de 3.5 mm jack var güç için USB kullanıyor anlamsız şekilde dıııt sesi geliyor. Kasada kaçak olma ihtimali olduğunu düşündüğüm için baktım sağına soluna ama herhangi bir yerde kaçak vs de yok. driverleri güncelledim BIOS Update yaptım aklıma gelen her yolu denedim. Neden kaynaklı olduğunu yazar mısınız? Ve sorun hoparlör değil ben 7.1 ses kartlı bir kulaklık almayı düşünüyorum ve bu ses sorunu onda da olursa sıkıntı yaşarım 3.5mm jack da olmuyor o ses ama USB'li kulaklık takınca da olur mu diye bir tedirgin oldum yüzden bilen birine danışmak istedim çünkü ben bu kadarını biliyorum maalesef. Teşekkürler şimdiden.
Not: Klavyeyi hangi porta takarsam takayım ses çıkıyor ön arka değişmiyor.
Sistem.
Ryzen 1600.
16 GB 3200MHz RAM'a data.
Frisby 650 Watt PSU 80+
Jamesdonkey SSD 240GB.
Sappphire RX580 OC 8 GB.
MSI A320M-A Pro.
Mikado MD 336 hoparlör (normal telefona falan takınca ses falan çıkmıyor dıııt diye gayet güzel ses veriyor PC'ye USB'sini sokunca ses çıkmaya başlıyor)
Sistem ile ilgili detaylı sorular sorabilirsiniz cevaplarım hepsini teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı