Mikrofon açınca PC'den gelen sesler gidiyor

MaskeliÇilek

Hectopat
Arkadaşlar Sony WH-CH500 kulaklık kullanıyorum. Geçenlerde bilgisayara da bağlayabilmek için Bluetooth adaptör aldım ve bağladım. Ses kalitesi gayet iyi ancak ne zaman mikrofon açsam pc'den gelen sesler gidiyor. Mesela Discord'dan bir arkadaşımla konuşmak istediğimde benim mikrofonum açıksa o beni duyabiliyor ama ben onu duyamıyorum. Sistemdeki bütün sesler gidiyor. Mikrofonu kapattığımda ise ben onu duyabiliyorum ama haliyle sesim gitmiyor. Bunun çözümü var mı acaba?

Evet var, kulaklığın mikrofonunu kullanmayınız. Kablosuz kulakların en büyük sorunu Hands Free Mode bu moda geçtiğinde ses kalitesinden taviz vererek mikrofonu kullanıyorsunuz.

Eğer kaliteden taviz vererek kullanmak istiyorsanız:
111.jpg

Buradan Hands-Free olanı varsayılan aygıt olarak seçtikten sonra "Kayıt" bölümünden kulaklığınızın mikrofonunu seçip kullanabilirsiniz.

Evet var, kulaklığın mikrofonunu kullanmayınız. Kablosuz kulakların en büyük sorunu Hands Free Mode bu moda geçtiğinde ses kalitesinden taviz vererek mikrofonu kullanıyorsunuz.

Eğer kaliteden taviz vererek kullanmak istiyorsanız:
Eki Görüntüle 673604
Buradan Hands-Free olanı varsayılan aygıt olarak seçtikten sonra "Kayıt" bölümünden kulaklığınızın mikrofonunu seçip kullanabilirsiniz.
Dediğinizi yapmaya çalıştım ancak yine ses alamadım karşı taraftan. Stereo olanı devre dışı mı bırakmam gerekiyor acaba?

Bluetooth adaptör kullandığınızı belirtmişsiniz. Acaba ondan dolayı olabilir mi? Yani mikrofon olarak onu kullanmayı deneyiniz, aynı şekilde ses alma cihazı olarakta.

Son düzenleme:
Hocam konu üzerinden bayağı zaman geçmiş ama belki aynı sorunu yaşayan vardır ve Sosyal'de bu konuya denk gelirse diye bu sorunu nasıl çözdüğümden bahsedeceğim.
1) Öncelikle ses ayarlarına girin.
2) Daha sonra kullandığınız kulaklığı veya hoparlörü seçin.
3) Özellikleri açın.
4) Gelişmiş kısmına gelin ve "ses geliştirmelerini etkinleştir." kısmını devre dışı bırakın.
Kullandığım işletim sistemi W11 ve sorunu bu şekilde çözdüm.

Hocam konu üzerinden bayağı zaman geçmiş ama belki aynı sorunu yaşayan vardır ve Sosyal'de bu konuya denk gelirse diye bu sorunu nasıl çözdüğümden bahsedeceğim.
1) öncelikle ses ayarlarına girin.
2) daha sonra kullandığınız kulaklığı veya hoparlörü seçin.
3) özellikleri açın.
4) gelişmiş kısmına gelin ve "ses geliştirmelerini etkinleştir." kısmını devre dışı bırakın.
Kullandığım işletim sistemi W11 ve sorunu bu şekilde çözdüm.

Hocam tam olarak nasıl çözdüğünüzü detaylı şekilde bir daha anlatabilir misiniz? Bu arada Windows 10 kullanıyorum aynı şekilde çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı