Mikrofon çalışmıyor

tosbikhack

Hectopat
Daha fazla  
Benim Acer marka bir laptopum var. Mikrofon cızırtı yaptığından mikrofonlu bir kulaklık aldım. Bu güne kadar sorunsuz çalışıyordu ancak bugün canlı derste mikrofonun çalışmadığını fark ettim, ardından ses kaydedicisine girdim mikrofonunuz çalışmıyor hatası veriyordu, ardından ayarlara girdim aynı sonucu oradan aldım. Aygıt yöneticisinden mikrofonu güncelledim hiçbir etkisi olmadı, her şeyi denedim ama hiçbir etkisi olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masasından ses ve donanıma girip ses aygıtlarını yönete bas. Kayıt kısmına gel mikrofonun devre dışı kalmış olabilir onu aktif et olmadıysa birine götür baksın.

Ayarlar-> arama yerine mikrofon gizlilik ayarları yaz-> sonra Bu cihaz için mikrofon erişimi kapalı ise açık yap.
Bu çözümü ben bulmadım, benim konuma cevap yazan biri buldu. Bende işe yaradı. Bu arada Kulaklığı takınca da yinede bilgisayardan ses gelirse,Ses Aygıtları'nı Yönet kısmından hem Kayıttan Yürüt hemde Kayıt kısmından Kulaklığa sağ tıkla. Kulaklığı varsayılan olarak ayarla bu işlemi bir kere yapman yeterli olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı