Mikrofon ve ses kartı önerisi

_Dovahkiin_

Hectopat
Merhabalar, sonraki haftalarda evde profesyonel gitar ve ses kaydı almak için mikrofon ve ses kartı alacağım. Şu an ne alacağımı tam olarak bilmiyorum hala araştırıyorum sizin de fikrinizi almak istedim. Şu an ses kartı Focusrite Scarlett Solo gen 3, mikrofon Rode NT-1 modelini buldum. Eğer bu fiyat bandında daha iyisi var ise önerilere açığım. Fiyat olarak 4000TL'ye kadar çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sonraki haftalarda evde profesyonel gitar ve ses kaydı almak için mikrofon ve ses kartı alacağım. Şu an ne alacağımı tam olarak bilmiyorum hala araştırıyorum sizin de fikrinizi almak istedim. Şu an ses kartı Focusrite Scarlett Solo gen 3, mikrofon Rode NT-1 modelini buldum. Eğer bu fiyat bandında daha iyisi var ise önerilere açığım. Fiyat olarak 4000TL'ye kadar çıkabilirim.

Ses kartı bilmiyorum.

Hocam mikrofona uygun mu bilmiyorum ancak hoparlörler için Creative Sound Blaster modelleri çok iyi. Eğer mikrofonlara uygunsa o olur.

Son düzenleme:
Bu işler creative Sound Blaster ile olmaz; en az M Audio ses kartı olmalı. Mikrofununu da besler. 4000 e çok profesyönel malzeme alabilirsin ama önce hangi DAW'ı kullanıyorsun?

Analog sesi 24 bit seviyesinde yüksek kaliteli bir ses kartından başkasında dijitale çevirip işlemek mümkün değildir. Bu sizin ne kadar pro kayıt yapacağınıza göre değişir. Daw konusunu merak atmekteyim.

Geri
Yukarı