Mikrofon veya kulaklık takınca yeni bir aygıt takıldığını göstermiyor

Gingka Hagane

Hectopat
Daha fazla  
Laptop kullanıcısıyım ve tek girişim var. Mikrofon veya kulaklık takınca yeni bir aygıt taktığımı göstermiyor.

SesAygıtları.jpg

Kulaklık taksam da böyle takmasam da böyle. (Mikrofon da aynı.) Ama kulaklık taktığımda çalışıyor yani yine yeni bir aygıt göstermese ve laptopun hoparlörünü gösterse de ses kulaklıktan geliyor ama mikrofonu taktığımda çalışmıyor. Jak ayırıcı aldım onun bir tarafına kulaklığı bir tarafına mikrofonu takıyorum ama mikrofon yine çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O aygıt bağlandı yazısı USB cihazlarda oluyor bildiğim kadarıyla. Kaç tane alet taktım hiç öyle bir şey görmedim. Yani yine Realtek görünüyor bende. :D

Mikrofonumun çalışması için ne yapabilirim? Sadece laptopun kendi mikrofonunu kullanabiliyorum.
Mikrofon için döüştürücüler var. Direkt olarak takarsanız çalışmaz, onlardan gerekir.
Bunun gibi mesela. :)

Veya derseniz kulaklık değil kendi hoparlörünü, mikrofonu harici alacam derseniz USB ses kartları var. Onlara bakın. :)

Mikrofon için döüştürücüler var. Direkt olarak takarsanız çalışmaz, onlardan gerekir.
Bunun gibi mesela. :)

Veya derseniz kulaklık değil kendi hoparlörünü, mikrofonu harici alacam derseniz USB ses kartları var. Onlara bakın. :)
Bende zaten bu aletten var. Mikrofon tarafına mikrofonu taktığımda çalışmıyor. Bir tarafına mikrofon bir tarafına kulaklık taksam mikrofon yine çalışmıyor sadece kulaklık çalışıyor. Masa mikrofonu kullanıyorum.

Geri
Yukarı