Miles & Smiles Ek kart kullanmak mı AMEX Kullanmak mı?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Babamı ikna etme sonucumda Miles & Smiles kart alabildik. Hem American Express hem Mastercard'ı aynı anda yolluyorlarmış. Babam Mastercard'ı kullanacak. Ben de American Express'i mi kullansam diye düşünüyorum. Her yerde geçmediğini biliyorum ama yaptığım harcamaların çoğu Online. Hepsiburada, Amazon, N11'de American Express geçtiği için sorun olacağını pek düşünmüyorum ama günlük hayatta kullanırken fark edeceğim. Alternatif olarak babamın Mastercard'ının yanına yine ona ait ek Mastercard çıkarmak ama ek kartlara daha az mil veriyorlar. Bu durumda American Express mi kullanmak mantıklı ek kart Mastercard mı?

Ek kart daha iyi gibi duruyor. Bana da AMEX gönderdiler. Kullanmadım diyebilirim.

Ek kart daha iyi gibi duruyor. Bana da AMEX gönderdiler. Kullanmadım diyebilirim.
Ek kart %50 daha az puan kazandırıyor. Sorun şu ki American Express ile uyumlu POS'lar ne kadar yaygın bilemiyorum. Sırf online alışverişte kullanacağımı bilsem iki arada kalmazdım da.

Dediğiniz gibi fazla yaygın değil. Puan olayları da maalesef dediğiniz gibi olabiliyor.

Babamı ikna etme sonucumda Miles & Smiles kart alabildik. Hem American Express hem Mastercard'ı aynı anda yolluyorlarmış. Babam Mastercard'ı kullanacak. Ben de American Express'i mi kullansam diye düşünüyorum. Her yerde geçmediğini biliyorum ama yaptığım harcamaların çoğu Online. Hepsiburada, Amazon, N11'de American Express geçtiği için sorun olacağını pek düşünmüyorum ama günlük hayatta kullanırken fark edeceğim. Alternatif olarak babamın Mastercard'ının yanına yine ona ait ek Mastercard çıkarmak ama ek kartlara daha az mil veriyorlar. Bu durumda American Express mi kullanmak mantıklı ek kart Mastercard mı?
Gün gelir illa dışarıda da kullanırsınız. Amex dediğiniz gibi her yerde geçmiyor ve yıllık ücretleri de çok benim bildiğim. Ek kart daha makul gibi.

Yaygın değil ama bence çok sorun yaşamazsınız. İnternette çoğu yer destekliyor. Marketlerde birden fazla POS cihazı var zaten. American Express alın derim ben şahsen.

Ben Amex'i kullanmaya karar verdim. Ek Mastercard ile aynı aidata sahip. Aidatın yarısını da kendim öderim babam sorun etmez umarım. En kötü seneye ek Mastercard alırım.
Güncelleme: Amex ve Mastercard bugün geldi. Amex ile Garanti BBVA Pos'u olan Burger King'de ödemem reddedildi :D Kart şifresi alınmış, aktifti. Temassız ödeme reddedildi.

Son düzenleme:
Slip üzerinde red için herhangi bir bilgi var mıydı? American Express kaynaklı bir hata değildir, sonuçta AMEX certified kart lisansını alan Garanti.

Yeni konular

Geri
Yukarı