Millenicom bağlantı kopma sorunu çözümü

Jaxxi

Hectopat
Yer
Kocaeli/Çayırova
Daha fazla  
Meslek
Serbest ama Çok Serbest
Öncelikle herkese merhabalar, sizlere 3 firma hakkında uzun zaman kullandığım internet kaliteleri teknik destekleri ilgi ve alakaları açısından yaşamış olduğum tecrübelerimi yazıcam, inşallah bir kaçınıza da yardımcı olurum.

TTnet. Yaklaşık olarak 15 yıl kullandım İstanbul Bostancı + Kocaeli Gebze bölgelerinde Bostancıda iken herhangi hiç bir sorun yok Türkiye Türk Telekom merkezi zaten içerenköydedir o açıdan şanslıydım sıfır sıkıntı ile internetimi kullandım. Daha sonra Gebzeye mecburen taşındım hattımı da taşıdım fakat bulunduğum yerde alt yapı olmadığı için telefon ve internet veremediler. Daha sonra ısrarcı olunca eskiler bilirler tahta direklerden elektrik direkleri üzerinden kalın siyah kablo ile internet verdiler ne iyi ne kötü 6 yıl kullandım. Teknik destek olarak ne zaman arıza bıraktıysam geldiler baktılar ama yapabileceklerimiz bunlar deyip bir şekilde gönlümüzü yaptılar en azından yüzlerini görebildik. Uzun yıllar sonra AKN vs derken TTnet tadını bozmaya başladı bende yeni operatör arayışlarına girdim TTnet 25 Mb 2 Mb upload'a kadar paketlerini 100 tl üzerine verince araştırma yaptım karşıma Türk Net Millenicom Netspeed çıktı inanılmaz fiyat ve paket nasıl olur dedim teker teker aradım bana Millenicom 35 Mb 4 MB upload'a kadar paket verebileceklerini söylediler tahattsüz ayrıca, kabul ettim. TTnet çalışanları geldi kurulumu yaptılar bir anamıza bacımıza küfür etmedikleri kaldı çünkü Millenicom teknik ekibi yok modem + kurulum alırsan var buda ücretli reklamlara aldırmayın hepsi yalan dolan.

Neyse VDSL paketi aldım bu arada evimdeki tüm kabloları yenilettim Millenicom almadan 2 yıl önce yeniletmiştim 8 MB internet kullanıyordum TTnetin. Millenicom'a geçtim ama kesintisiz internetimi kullanmak imkansız her zaman internet gidiyor aradım müşteri hizmetlerini gelsin teknik ekibiniz baksın teknik ekibimiz gelmez diyor çünkü öyle bir ekipleri yok abi çıldırıcam çare yok sürekli geçiştirme evinizdeki kabloları yeniletin vs vs en son modeminiz VDSL desteklemiyor dediler gittim 400 TL'ye Asus Ac750 seri modemi aldım aynı sorun devam ediyor 15 gün dayanamadım iptal ettim allaha şükürler olsunki tahatsüz paketti. Süperonline aradım bunlarda artık sıkıntıyı çözemezlerse eve internet almıycam dedim aradım 115 TL 25 MB 4 MB'e kadar paket aldım geldiler kurdular sıfır sıkıntı dert yok tasa yok üstelik modemde verdiler beleş ve modemleri de gayet başarılı fazlasıyla verdikleri hızı destekliyor. Yayın yapıyorum download yapıyorum müzik dizi filim vs vs sıfır sıkıntı yaşıyorum. Süperonline teknik servisci arkadaş geldi kurulumu yaptı tüm kabloların testlerini teker teker yaptı her şeyi kontrol etti ama her şeyi tüm kurulumu yapıp numarasını bıraktı herhangi bir sıkıntında Whatsapp dan mesaj bırak mutlaka geri dönüş yaparım sorununu çözebilirsem gelip yaparım bu bölgeye 2 kişi bakıyoruz dedi ve gitti. Özetle TTnet Süperonline destek ilgi alaka konusunda Türkiye'nin lokomotif şirketleri. Ama millenicom resmen pişmanlık.

TTnet: *****
Süperonline: *****
Millenicom:*

Not:Süperonline ve TTnet genel müdürlüğündeki yetkili kişiler biz sizlere 100-125 TLl arası veremediğimiz paketleri sizlere 60-70 TL arası verenlerin sizlere sanmayın ki santraldeki yeni portlardan bağlantı verdiklerini dediler. Nasıl yani diye sorunca çok mantıklı bir cevap verdi kendi müşterim öncelikli bizim dışımızda sadece süperonline yeni ve kaliteli portlardan bağlantı alabilir diye bilgi verdiler ne kadar yalan ne kadar doğru bilmem ama yaşamış olduğum tecrübe bu. kısacası parayı veren düdüğü çalıyor.

He bu arada Asus Ac750 modem satılık 1 ay olmadı yazdım zaten kullanmakta nasıp olmadı piyasa değerinin 50 TL altına veririm. sıfır Vatan faturalı

Son düzenleyen: Moderatör:
Şansa (orana) bak ki ben de Süperonline kullanırken kopmalar ve sorun oluyordu, çamur attıkları firmalardan birine geçince sorunum düzeldi. Kendileri devlet desteği alamayıp yüksek fiyat çektiği zaman kaliteli iş yaptıklarını sanıyorlar. Ne devlet desteği derseniz TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi küçük firmalara rakabet edebilsinler diye devlet desteği alıyorlar. Fiyatları bu yüzden uygun. Süperonline istese de bu firmalardan aşağıyı fiyat vermez. Rekabet kurulundan ceza yer. Emin olun yarın sorun yaşadığınız zaman süperonline çalışanları farklı bahane bulacaktır. Kalite reklamını başta yapıyorlar.

Düzenleme: Modem bedava değil. Hattınızı iptal ettiğiniz zaman ya parasını verirsiniz ya da modemi geri alırlar. Taahhütlü olması da cabası.

Şansa (orana) bak ki ben de Süperonline kullanırken kopmalar ve sorun oluyordu, çamur attıkları firmalardan birine geçince sorunum düzeldi. Kendileri devlet desteği alamayıp yüksek fiyat çektiği zaman kaliteli iş yaptıklarını sanıyorlar. Ne devlet desteği derseniz TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi küçük firmalara rakabet edebilsinler diye devlet desteği alıyorlar. Fiyatları bu yüzden uygun. Süperonline istese de bu firmalardan aşağıyı fiyat vermez. Rekabet kurulundan ceza yer. Emin olun yarın sorun yaşadığınız zaman süperonline çalışanları farklı bahane bulacaktır. Kalite reklamını başta yapıyorlar.

Düzenleme: Modem bedava değil. Hattınızı iptal ettiğiniz zaman ya parasını verirsiniz ya da modemi geri alırlar. Taahhütlü olması da cabası.

valla çok ama çok şanslı bir kaç yüz kişiden birisisin ne diyebilirimki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı