Millenicom düşük hız skandalı

onurcanpoyraz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Milleni.com'dan yeni bir internet hizmet satın aldım, daha önceden Türk Telekom kullanıyordum. Milleni.com'un altyapımı kontrol edip bana vaad ettiği hız 95Mbps idi.

Dün gelip interneti bağladılar, interneti bağlayan arkadaş ölçüm yaptığını 75Mbps hızın modeme kadar ulaştığını belirledi. Bu benim için çok sorun değildi zaten illaki eve gelene kadar paket kaybı yaşanıyor. Ancak hız testi yaptığımda internetimin 20Mbps'yi zor gördüğünü fark ettim. Modem arayüzüne baktığımda ise maksimum 74Mbps aldığını görüyorum. Bu gerçekten kabul edilemez bir hız ve Milleni.com'u aradığımda hiçbir sorun yok diye mesaj atıyorlar, müşteri temsilcisine bile bağlanamıyorum.

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 89
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,4 KB · Görüntüleme: 105
  • Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    25,9 KB · Görüntüleme: 93
Hangi paketi aldınız? Ben de milleni kullanıyorum ve 1 yıl taahütümü 2 yıl, 8megabit hız arttırma fiyatını da eklemelerine rağmen hızım sabit kalmıştı ve hala öyle talep oluşturuyorlar aylardır:)

Çevremde çoğu kişide gördüğüm durumlar. Kablolarımız ve modemlerimiz aynı. Bende hızlar ve ping sabitken onlarda sürekli kopma ve düşük hızlar mevcut. Ben Türk Telekom kullanıyorum onlar ise Türknet ve Millenicom.

Superonline altyapısı dışında aldıysanız siz hangi firmaya geçerseniz geçin o hızları alacaksınız zaten, altyapınız sadece VDSL sanırım.

VDSL altyapım var. Zaten paketim de VDSL 100Mbps'ye kadar ama interneti bağlayan arkadaş ölçüm yaptığında 75Mbps hız geliyor demişti. İyice kafam karıştı Millenicom'a destek kaydı bıraktım az önce arıza çözüldü diye mesaj attılar ama daha çok yavaşladı internet.

Hat üzerinden 74 Mbps alınabildiği doğrudur. SNR değeri gözükmüyor ama bu kadarlık hız farkı düşük SNR den olmamalı.

Sistem üzerinde Millenicom 24 Mbps tanımlanmış veya altyapı sahibi TT santralinde kısıtlama yapılmış gibi gözüküyor.

Millenicom'un son derece adi olduğu ve destek taleplerini 10 sn sonra otomatik olarak kapattıklarını gördüm. Defalarca yazdım kendilerine, jitter var, paket kaybı var diye ama umursamadılar. Çok şerefsizce bir davranıştı. 3 ay dayanabildim ve e-devletn üzerinden kapattırdım. Türknet ve hatta lanet olası Türk T*lekom bile bunlardan daha iyidir.

Altyapıyla ilgili bence Superonline altyapısında Millenicom tarifeleri var. Bir de genelde bir tek onda sorun çıkmıyor sanırım. Mesela, adres bilgilerinizle Turk.net sitesinden kontrol edin ne kadar hız alabiliyorsunuz. 35 diyorsa ilk başta demek ki Millenicom 22 normal.

SNR değerleri görünür şekilde değerlerin ekran görüntüsünü atın. Bu şekilde bir şey ifade etmiyor. Biraz daha alt kısımda yer alır SNR değerleri.

Hat üzerinden 74 Mbps alınabildiği doğrudur. SNR değeri gözükmüyor ama bu kadarlık hız farkı düşük snrden olmamalı.

Sistem üzerinde Millenicom 24 Mbps tanımlanmış veya altyapı sahibi TT santralinde kısıtlama yapılmış gibi gözüküyor.

Millenicom'un son derece adi olduğu ve destek taleplerini 10 sn sonra otomatik olarak kapattıklarını gördüm. Defalarca yazdım kendilerine, jitter var, paket kaybı var diye ama umursamadılar. Çok şerefsizce bir davranıştı. 3 ay dayanabildim ve e-devletn üzerinden kapattırdım. TurkNet ve hatta lanet olası Türk t*lekom bile bunlardan daha iyidir.

Hocam SNR'den çok anlamıyorum ama bence burada bir sorun gözükmüyor 20 ile 30 arası ortalama oluyormuş ve 20Mbps'den daha yüksek hızlar alınabiliyormuş diye biliyorum.
Altyapıyla ilgili bence Superonline altyapısında Millenicom tarifeleri var. Bir de genelde bir tek onda sorun çıkmıyor sanırım. Mesela, adres bilgilerinizle Turk.net sitesinden kontrol edin ne kadar hız alabiliyorsunuz. 35 diyorsa ilk başta demek ki Millenicom 22 normal.

İnternet almadan önce hem Millenicom hem de TurkNet'e bakmıştım TurkNet 75Mbps hız desteklediğimi, Millenicom ise 95Mbps hız desteklediğimi söyledi.
SNR değerleri görünür şekilde değerlerin ekran görüntüsünü atın. Bu şekilde bir şey ifade etmiyor. Biraz daha alt kısımda yer alır SNR değerleri.
Hocam bence fena değil değerler

Dosya Ekleri

• 5.PNG
    5.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 49
  • 5.PNG
    5.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı