Millenicom İnternet Hızı Düşüyor

Retoucher

Kilopat
Millenicom üzerinden 75mbit internet kullanıyorum. Genel olarak bu hızı alıyorum fakat gün içinde yoğunluk olmayan saatlerde bile hızım birden 9mbit'e düşüyor. Modem ara yüzünde SNR kalitesi iyi ve hat değerleri yüksek olduğu halde bu sorun her gün oluyor.

speedsnr.jpg

Son düzenleme:
Millenicom üzerinden 75mbit internet kullanıyorum. Genel olarak bu hızı alıyorum fakat gün içinde yoğunluk olmayan saatlerde bile hızım birden 9mbit'e düşüyor. Modem ara yüzünde SNR kalitesi iyi ve hat değerleri yüksek olduğu halde bu sorun her gün oluyor.

Eki Görüntüle 1339187
Kopma oluyor mu, yoksa sadece böyle dalgalanıyor mu? Modeminizin sürümü nedir?

Hat değerleriniz gerçekten iyi, o SNR değerine göre 100 Mbps bile alınabilir aslında.

Sadece upload kısmında "Power" değeri düşük gibi, rj11 ucunu yeniden yapma imkanınız var mı? Çünkü o uçtan bile kaynaklı olabiliyor bazen. Diğer kablolarınızda sorun olmadığını varsayıyorum. Bir de farklı modemle deneyebilirseniz güzel olur.

Kopma yok. Dalgalanmada değil aslında, bu testi 10 defa yapıyorum 9.44 mbps çıkıyor hep.(Sanki sabitlenmiş gibi) Modemi kapatıp açınca düzeliyor bazen. Rj11 için pense olmadığı için elimde yeniden yapma imkanım yok. Ayrıca elimde başka VDSL modem yok. Adsl modemler var hep.
Not: İnterneti ethernet ile kablolu kullanıyorum.

Modem: Asus AC51
Donanım Yazılımı Sürümü: 1.1.2.3_858

Kopma yok. Dalgalanmada değil aslında, bu testi 10 defa yapıyorum 9.44 mbps çıkıyor hep.(Sanki sabitlenmiş gibi) Modemi kapatıp açınca düzeliyor bazen. Rj11 için pense olmadığı için elimde yeniden yapma imkanım yok. Ayrıca elimde başka VDSL modem yok. Adsl modemler var hep.
Not: İnterneti ethernet ile kablolu kullanıyorum.

Modem: Asus AC51
Donanım Yazılımı Sürümü: 1.1.2.3_858
O sürümü kullanmayın. Ya en güncel 9xx sürümü ya da 7xx sürümüne geçin, bu sürümü sıkıntılı.

Yalnız sorununuzun sürümle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Telefonlarda da mı aynı sorun var? Müşteri hizmetlerini arayıp tekrar hız tanımlaması isteyin.

Modemi de resetleyip bir daha deneyin, şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bunları yaptıktan sonra geri dönüş yaparsınız.

Modemi yeniden başlattığımda sorun düzeliyordu genel olarak.

Asus sitesi üzerinden 960 ve 790 sürümünü indirdim. 960 yüklenirken invalid firmware hatası verdi ve kurulmuyor. 790'a düşürdüm şimdi onunla bir süre deneyeceğim.

Modemi yeniden başlattığımda sorun düzeliyordu genel olarak.

Asus sitesi üzerinden 960 ve 790 sürümünü indirdim. 960 yüklenirken invalid firmware hatası verdi ve kurulmuyor. 790'a düşürdüm şimdi onunla bir süre deneyeceğim.
Deneyin biraz o sürümü. Olmadı daha alt sürümleri kullanın. Dediğim gibi müşteri hizmetlerini arayıp tekrar hız tanımlaması isteyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı