Millenicom nasıldır?

Doğru bilgi vermeye çalışan herkese teşekkürler. Okuduklarıma göre tek eksikleri kurulum için geç gelmeleri sanırım. Kaç hız alabildiğimi görebilsem ona göre karar vereceğim fakat altyapı sorgulama yapamıyorum adresinizde altyapı/port bulunamamaktadır diyor ama şu anda internet kullanıyorum o nasıl oluyor anlamadım.

Şakaysa hiç komik değil.
Cümlesini sen kurmusun da? Yani Millenicom daha bilindik diyor sen de şakaysa hiç komik değil diyorsun. Yani Netspeed daha bilindik diyorsun.

Altyapı Superonline ve Türk Telekom'a ait. Millenicom ile alakası yok?
709mden 24Mbps kullanıyorum kesinti yok kopma yok stabil hız stabil ping.
Bende de telekomdu.

Doğru bilgi vermeye çalışan herkese teşekkürler. Okuduklarıma göre tek eksikleri kurulum için geç gelmeleri sanırım. Kaç hız alabildiğimi görebilsem ona göre karar vereceğim fakat altyapı sorgulama yapamıyorum adresinizde altyapı/port bulunamamaktadır diyor ama şu anda internet kullanıyorum o nasıl oluyor anlamadım.

Kuruluma geç gelme sebebi de altyapı şirketine bağlıdır. Port yok ve hizmet alıyorsan internet taşıma yapacaksın sıfır kurulum olmadan.

Hocam sadece bende mi var bilmiyorum ama 5 gün önce başvuru yapmıştık 5. günümde hala son aşamada gösteriyor ama hiçbir gelişme yaşanmadı. Almadan önce bir soruşturun kaç güne bağlanır diye.

Düzenleme: Hocam kulaklarını çınlattım galiba tam şu anda şifreler geldi :D

Memnunum şikayetim yok(VDSL Telekom alt yapısı kullanıyorum) 35/6 paketim aldığım hız 33 download hızım ise 3.6,3.8 arası tek tavsiyem millenicom'un dandik modemini alma. 109 TL ve taahhütsüz.

48 saatte tüm süreci tamamladılar ve kullanmaya başladım.

Hocam ne yaptınız? Biraz hortlattım ama kusura bakmayın :D

Hocam ne yaptınız? Biraz hortlattım ama kusura bakmayın :D

Sorun değil. TurkNet'ten menumdum tek sorun fiyattı ama 12 ayı peşin ödersem aylık 130TL'ye denk geliyordu. Taksit seçeneği de olunca öyle yaptım. Millenicom'a güvenemedim 10 kişiden 5'i çok iyi diyor 5'i berbat diyor.

He bir de işin saçma kısmı TurkNet'e benden sonra üye olanlar 140TL ödüyor ben neden 170TL ödemek zorundayım anlamıyorum saçmalık. Birkaç ay içinde 70TL zam geldi zaten.

Şu anda TurkNet kullanıyorum ve 35Mbps download alıyorum. Ama fiyat artışından dolayı internet sağlayıcısını değiştirmek istiyorum. Millenicom'da 35Mbps 109 lira TurkNet'te ise şu anda 140 ve bu ay yine zamlanacak. Sizce Millenicom'a geçmem mantıklı mı? Ya da daha mantıklı bir seçenek var mı? Bu arada altyapı sorgulama yapamıyorum hepsi "bilgi alınamamaktadır, boş port yok" gibi uyarılar veriyor.

2 sene önce ben de TurkNet'in saha ekipleri olmamasından ve herhangi bir sorunda Türk Telekom ekiplerine yönlendirdikleri için Millenicom'a geçtim (Millenicom da farklı ekiplerle çalışıyor kendi saha ekipleri yok). 2 Senede 1 kere internetim kesildi o da ertesi gün geri gelmişti. (TurkNet'te bir internet kesilmesinde 1 hafta bekleyip internete erişemediğim oldu). Tahattüt sonraki ay bitecek, bu fiyata (100 TL'ye 50 Megabit) başka daha iyi bir servis sağlayıcı bilmiyorum. Tabii ki dediğim bölgeden bölgeye değişir. Taahhütsüz tarifelerini dene istersen birkaç ay sorun varsa başka markaya geçebilirsin. Bol şans.

Geri
Yukarı