Millenicom web sayfasındaki "hız yükseltme ve paket değişikliği" seçeneği nedir?

Daha fazla  
Selamlar,
Şu an TT'nin VDSL altyapısında Millenicom'un 50 Mbps'lik tarifesini kullanıyorum. Yakın zamanda fiber hat başvurusu yaptık ve binaya fiber kablo çekildi. Şimdi fiber kutusu ve obk için bekliyoruz.

Dün akşam Millenicom'un web sitesini kontrol ettiğimde görsellerde görüldüğü gibi "hız yükseltme ve paket değişikliği" ve "daha hızlı internet tekliflerinizi değerlendirin" seçeneklerini gördüm. Daha önce bu seçenekler yoktu. Bu seçeneklerden herhangi birine tıkladığımda ikinci görselde görünen "... Altyapınızda hız geliştirmesi yapılması durumunda en uygun kampanyaları sunabilmek için sizinle iletişime geçeceğiz." yazısı çıkıyor.

Fiber hat henüz tamamlanıp aktifleştirilmediği için altyapı sorgulamasında fiber görünmüyor doğal olarak. Yukarıda anlattıklarımın fiber hat ile alakası var mı acaba? Yoksa Millenicom kullanan herkeste böyle bir şey var mıdır? Aynı firmayı kullanan arkadaşlar web sitesine giriş yaparak kontrol edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    76,5 KB · Görüntüleme: 148
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    40,2 KB · Görüntüleme: 111
@Dejuf mükemmel ya! Ben de Millenicom kullanıyorum. Keşke buraya da fiber çekseler! Yalın kullandığım halde 12/13 Mbps internet alıyorum. Yayın yapmak için daha iyisine ihtiyacım var.

Umarım kısa sürede bana da gelirler 😍

Son düzenleyen: Moderatör:
@Dejuf mükemmel ya! Ben de Millenicom kullanıyorum. Keşke buraya da fiber çekseler! Yalın kullandığım halde 12/13 Mbps internet alıyorum. Yayın yapmak için daha iyisine ihtiyacım var.

Umarım kısa sürede bana da gelirler 😍
Hocam müsaitseniz size zahmet web sitesine giriş yapar mısınız? Acaba sizin karşınıza da böyle bir seçenek çıkacak mı?
Fiber hat istiyorsanız başvuru yapmanızı öneririm. Dilekçe yazıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim ederek işe başlayabilirsiniz.

Hocam müsaitseniz size zahmet web sitesine giriş yapar mısınız? Acaba sizin karşınıza da böyle bir seçenek çıkacak mı?
2021-10-20_15-12-22.png

Bende de çıktı. Ben de başvuru yaptım. Umarım daha hızlısını verirler 🥰
Fiber hat istiyorsanız başvuru yapmanızı öneririm. Dilekçe yazıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim ederek işe başlayabilirsiniz.
Başvuruyu yaptıktan sonra sadece sonuç almak için aylarca, yıllarca beklemek gerekiyor. Bu yüzden başvuru yapmaya ihtiyaç duymuyorum.

Gelen yok, giden yok, ilgilenen yok diye başvuru yapmıyorum yani.

İnşallah yakın zamanda daha yüksek hız gelir. Size seçenek sunmuşlar. Bizde ise en fazla 50 var.

Eki Görüntüle 1193717
Bende de çıktı. Ben de başvuru yaptım. Umarım daha hızlısını verirler 🥰
Demek ki benim fiber ile alakası yokmuş, teşekkür ederim hocam.
Başvuruyu yaptıktan sonra sadece sonuç almak için aylarca, yıllarca beklemek gerekiyor. Bu yüzden başvuru yapmaya ihtiyaç duymuyorum.
Ben başvurduktan 2 hafta sonra fiber kablo binaya çekildi. Şansınızı denemekte fayda var ama siz bilirsiniz tabii.

Demek ki benim fiber ile alakası yokmuş, teşekkür ederim hocam.
Fiber değil, alt yapıyı inceleyerek sana geri dönüş yapıp özel paket sunuyorlar. Alabileceğin Maksimum hız seçeneği yani.
Ben başvurduktan 2 hafta sonra fiber kablo binaya çekildi. Şansınızı denemekte fayda var ama siz bilirsiniz tabii.
Deneyeceğimden emin olabilirsin. Fakat ev değişikliği yapabilirim. Bu sebepten beklemeye geçtim. Bu söylediğini ben de deneyeceğim. Siz hangi şehirdesiniz?

Yeni geçeceğim ev adresine ilişkin 32 Mbps gösteriyor. Şuan bulunduğum adreste 73 Mbps alıyorum.

İnşallah yakın zamanda daha yüksek hız gelir. Size seçenek sunmuşlar. Bizde ise en fazla 50 var.
Benim altyapım da en fazla 61 Mbps destekliyor hocam. Fiber hat aktifleştirilince Gbps'lik hızlar söz konusu ama o kadar hıza ihtiyacım yok. VDSL altyapım çok sık koptuğu için fiber hat talebinde bulunmuştum. Sık kopmasın da 50 Mbps yeterli benim için.
Umarım sizin de altyapınız iyileştirilir. Dediğim gibi fiber hat talebinde bulunmakta fayda var.

Fiber çekimi yapılırsa kendime özgü bir ip adresi (Statik ip)de satın almayı düşünüyorum. Dediğim gibi yayın için her şeyim var fakat internet yetersiz kalıyor bu sebepten yayında yapamıyorum

Fiber değil, alt yapıyı inceleyerek sana geri dönüş yapıp özel paket sunuyorlar. Alabileceğin Maksimum hız seçeneği yani.
Alabileceğim maksimum hız belli zaten neden böyle bir şey yapma gereksinimi duydular acaba?
Deneyeceğimden emin olabilirsin. Fakat ev değişikliği yapabilirim. Bu sebepten beklemeye geçtim. Bu söylediğini ben de deneyeceğim. Siz hangi şehirdesiniz?
Kayseri'nin Develi ilçesindeyim hocam.
Yeni geçeceğim ev adresine ilişkin 32 Mbps gösteriyor. Şuan bulunduğum adreste 73 Mbps alıyorum.
Attan inip eşeğe binmek gibi bir şey olacaktır hocam :(

Yeni konular

Geri
Yukarı