Millenicom'a geçmeli miyim?

strheberga

Hectopat
Oturduğum bölgede Türk Telekom alt yapısında 50 MB-4MB upload 97 TL kullanmaktayım. Bu sene taahhüt bitiyor ve bir 2 sene için 135 TL istiyorlar.

Ben de Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum. 100 MB-8MB upload 109 TL. Sizce geçmeli miyim? Bulunduğum yerdeki Türk Telekom alt yapısı iyi.

Ben 3 ay boyunca ADSL kullandım bunlardan. Berbat bir tecrübeydi. Sürekli ping dalgalanması ve paket kaybı vardı. Gönderdiğim tüm şikayetler sistemde 10 saniye sonra bot aracılığıyla sorun tespit edilemedi yanıtıyla kapatıldı. Whatsapp hattında da aynısı oldu. 3 gün önce e-devletten iptal talebi gönderdim ve 2 gün önce aradılar. Abonelik başlangıcından bu yana ilk kez bir muhatap bulabildim. Bu sorunlar muhtemelen kabloyla yani altyapı sahibi Türk Telekom ile alakalı değildi.

Şimdi 2 gündür Türknet kullanıyorum. Müşteri hizmetleri olarak benzer şikayetler mevcut ama en azından bariz daha iyi bağlantı kalitesi var. Valve Viyana sunucusuna Millenicom 13 hop ile ulaştırırken Türknet 8 hop ile ulaştırıyor. Genel ping düzeyinde iyileşme var. Umarım tekrar dalgalanma olmaz.

Bu tür şirketlerin (yukarıdaki 2 şirkete ilaveten Netspeed, Gıbırnet vs.) benzer sorunları yaşatması muhtemel. Ancak taahhüt olmadığı için denenebilir. Belki sizin bölgenizde Millenicom daha iyi olabilir.

Yakın bir arkadaşım yaklaşık 4-5 aydır kullanıyor, son 2 haftadır çok fazla sayıda internet kesintileri ve kopmalar yaşıyor. Arıyor tamam çözüyoruz diyorlar lakin hiçbir şeyi düzeltemediler 2 haftadır. Ha bire ha bire modem resetlemek zorunda kalıyor ki resetledikten sonra da en fazla 1-2 saat rahat kullanabiliyor. Tavsiye etmem pek fazla

Yakın bir arkadaşım yaklaşık 4-5 aydır kullanıyor, son 2 haftadır çok fazla sayıda internet kesintileri ve kopmalar yaşıyor. Arıyor tamam çözüyoruz diyorlar lakin hiçbir şeyi düzeltemediler 2 haftadır. Ha bire ha bire modem resetlemek zorunda kalıyor ki resetledikten sonra da en fazla 1-2 saat rahat kullanabiliyor. Tavsiye etmem pek fazla
Aynısı bende de oluyor şu an. İnternet kesilip duruyor sürekli ve son 1 haftadır ping sabit durmuyor sürekli dalgalanıyor. İndirme ve yükleme hızı da sabit değil. 75 Mbps'ye yükselttik hala 16 Mbps kadar yavaş.

Ben 3 ay boyunca ADSL kullandım bunlardan. Berbat bir tecrübeydi. Sürekli ping dalgalanması ve paket kaybı vardı. Gönderdiğim tüm şikayetler sistemde 10 saniye sonra bot aracılığıyla sorun tespit edilemedi yanıtıyla kapatıldı. WhatsApp hattında da aynısı oldu. 3 gün önce e-Devlet'ten iptal talebi gönderdim ve 2 gün önce aradılar. Abonelik başlangıcından bu yana ilk kez bir muhatap bulabildim. Bu sorunlar muhtemelen kabloyla yani altyapı sahibi Türk Telekom ile alakalı değildi.

Şimdi 2 gündür TurkNet kullanıyorum. Müşteri hizmetleri olarak benzer şikayetler mevcut ama en azından bariz daha iyi bağlantı kalitesi var. Valve viyana sunucusuna Millenicom 13 hop ile ulaştırırken TurkNet 8 hop ile ulaştırıyor. Genel ping düzeyinde iyileşme var. Umarım tekrar dalgalanma olmaz.

Bu tür şirketlerin (yukarıdaki 2 şirkete ilaveten NetSpeed, gıbırnet vs.) benzer sorunları yaşatması muhtemel. Ancak taahhüt olmadığı için denenebilir. Belki sizin bölgenizde Millenicom daha iyi olabilir.

Aga ADSL başlı başına kötü zaten biri YouTube girse direk ping.
Aynısı bende de oluyor şu an. İnternet kesilip duruyor sürekli ve son 1 haftadır ping sabit durmuyor sürekli dalgalanıyor. İndirme ve yükleme hızı da sabit değil. 75 Mbps'ye yükselttik hala 16 Mbps kadar yavaş.
hız testi yapsana kaç hız alıyorsun .

Aga ADSL başlı başına kötü zaten biri YouTube girse direk ping.

hız testi yapsana kaç hız alıyorsun .
Değişiyor hocam sürekli. En yüksek indirme hızı 55 mbps almıştım. Genelde hep 20-30 arası. Upload 7-8 sabit onda sorun yok da indirme hızı ve ping sorunu çıktı şu aralar. Normalde ping sorunu yoktu.

Bölgesel olarak farklılık gösterir ancak TT iyi bir hizmet veriyorsa Millenicom da verecektir. Aynı altyapıyı kullanıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı