Millenicom'da Fiber Alabilirken Türk Telekom ve TurkNet'te Alamamak

hakyemehellyeah

Kilopat
Millenicom'un internet sitesinden hız testi yaptığım zaman 99 Mbps hız alıp fiber paketini alabileceğim yazarken TurkNet'de 35 Mbps Özgür internet paketini öneriyor. Superonline da altyapısının olmadığını söylüyor. Bu şirketlerin üçü de aynı internet altyapısını kullanmıyor mu?

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Bana bunun sebebini açıklar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Millenicom'un internet sitesinden hız testi yaptığım zaman 99 Mbps hız alıp fiber paketini alabileceğim yazarken TurkNet'de 35 Mbps Özgür internet paketini öneriyor. Superonline da altyapısının olmadığını söylüyor. Bu şirketlerin üçü de aynı internet altyapısını kullanmıyor mu?

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Bana bunun sebebini açıklar mısınız?
Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed
Buradan altyapı sorgular mısın?
Ekran alıntısı eklersen memnun olurum.

Millenicom, VDSL paketlerini de fiber olarak pazarlıyor. TurkNet de 35 Mbps hızı VDSL üzerinden veriyor. 10 TL fark verirseniz onlar da 100 Mbps VDSL verebilirler ve altyapının desteklediği kadar hız alırsınız.
Evet, 10 TL fark verdiğim zaman hızım artıyor. Fakat "upload" hızını 4'e sınırlandırıyor. Ben yayın açmak istediğim için yüksek upload hızına ihtiyacım var. Millenicom 8 Mbps upload vereceğini vadediyor, sizce bu sürekli mi olacak yoksa şu anlık virüs yüzünden bir hız aşırtma mı var?
Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed
Buradan altyapı sorgular mısın?
Ekran alıntısı eklersen memnun olurum.
Yapacaktım. Ama site şu anda hız testi yapmaya çalıştığım zaman hata veriyor. Ama o da bayağı bir yüksekti. Emin olmamakla birlikte oda 90 üzeriydi. Burayı önümüzdeki günlerde güncelleyebilirim.

TurkNet de yükleme hızlarını ikiye katladı. 100 Mbps pakette 8 Mbps veriyor. Bu süreç geçici bildiğim kadarıyla.
Benim tek istediğim 10 üzeri upload hızı almak. 8'de olur açıkçası.

Birde bunu sitelerinde belirtmeleri gerekmez mi ? Sonuç olarak sattıkları paketlerde'ki hızlar 6mbps min, 8mbps max upload. Sonradan satan alan kişiye o virüs yüzünden yüksekti düşürdük, diyemezler(sanıyorum). Satın alan kişi 8mbps upload istediği için satın almış olabilir.

Edit:
Netspeed'de mesela 4mbps diye satılıyor. Aynı şekilde 8mbps ve 6mbps paketleri mevcutmuş. şu anda baktım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı