Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı! Tüm öğrencilere tatilde Yaz Okulu açılacak

Ben artık şaşırmıyorum nedense. Yaz okulu ne ya? LGS'den sonra yaz okuluna mı gideceğim ben?

Ulen siz adamakıllı eğitim vermeyi öğrenin de yaz okulu kenarda dursun.

Verimli eğitimin uzun ders saatleri ile olmayacağını, sadece öğrencileri bunaltığını bilmiyorlar hocam maalesef.

Zorunlu muymuş?

Bilgim yok hocam.

Bilim dersi: İslam'ın alimleri.
Sanat dersi: İslam'ın sanata verdiği değer (?)

Sanarsın eğitimde bir Finlandiya'yız.

Dersler anladığım kadarıyla kitaptan işlenmeyecekmiş. Atölyeler de uygulamalı olarak anlatılacakmış.
Almayayım sağ olun. Kendim öğrenirim.

Meslek dersleri zaten çok uzun, bir de yaz okulu kanser eder meslek öğrencilerini.

Acaba Milli Eğitim Bakanı site kullanıcısı mı? 🤔

1652771670932.png

1 Mayıs 2022'de attıgım bir profil durumu.

1652771718159.png

16 Mayıs 2022.

Milli eğitim bakanımız Mahmut Özer bu yaz tatilinde ilk kez 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar olan öğrencilere 2.5 aylık yaz tatilinde "Yaz okulu" açılacağını belirtti. Yaz okulunda dersler ikiye ayrılacak, derslerden bir tanesi Bilim diğeri ise Sanat olacak. Milli eğitim Mahmut Özer bakanı sözlerinin sonlarına doğru şunları ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı olarak sadece akademik eğitim-öğretim yılına değil 12 aya bakacağız ve gençlerimizi hiç yalnız bırakmayacağız. Her zaman gençlerimizin akademik gelişimi, kültür, sanat, medeniyet bilinci Türkiye'nin nereye doğru gittiği, Türkiye'nin iddiaları hepsini kapsayacak, içselleştirerek şekilde her daim yanında olup her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz." Dedi.
:Haber kaynağı👇
Güzel düşünülmüş ama Türkiye'de kötü sonuçlara yol açar. Nasıl mı? Evde dinlenen çocuklarından rahatsız olan ebeveynler zoraki olarak okula gönderecek. Çocuklar dinlemeyecek. Ders veren hocalar lakaytleşecek kalitesiz bir durum çıkacak ortaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı