Milli eğitim bakanı ziya "EBA yine çökebilir, garanti veremem" dedi

Okul varken dersten nefret edenler şuan Ziya Selçuk'a sallıyor. Komiksiniz vesselam.
Dünyanın her yerinde öğrenci dersten/okuldan nefret eder, Milli Eğitim çocuklar dersi sevmiyor diye sorumluluklarını yerine getirememesi için bahane mi? Hangi kafayla bu yorumu yapıyorsun bir de üzerine "komik" diyorsun.

Hocam devlet işleri öyle yürümüyor pek :). Bu karşılaştırmayı yapmamın nedeni şöyle, Technopat'ın 200000 üyesi var ve tahminimce aktif üye sayısı maksimum 25000-30000, hadi bu örnekte sizin için 50000 yapalım. Son iki gündür mobilden girene kadar anam ağlıyor, sabah cevap yazacaktım site açmadı yine şimdi PC'den anca açabildim. EBA'ya sadece İstanbul'un bir ilçesinden, örnek verelim Maltepe'den yapılan giriş sayısı Technopat'ın toplamının 2 katıdır. Bir de mesela kardeşimin okulunda o çöktüğü gün demişler ki Zoom yasaklandı artık sadece EBA'dan olacak, yani o gün o sistemde en azından 5-10 milyon kullanıcı vardı, Türkiye'deki herhangi bir sitenin bu yükü kaldırabileceğini sanmıyorum belki Sahibinden ve Hepsiburada dışında.
Haklısın Ülkede'ki çoğu sunucu 5-10 milyonu kaldıramaz fakat Eba'nın kullanıcısı Technopat'ın kullanıcısından fazla olduğundan bu iki siteyi karşılaştırmanız garip olmuş.

ca7f8f74a2a1cbe0d0d7155ba96979f2(1).jpg

Sanırım bir tane Ryzen 5 1600 AF sistem kurmuşlar. EBA diye ona bağlanıyoruz. İşlevi var ama ülkemdeki 80 veya 90 milyon kişiden en az 30 milyonu öğrenci bağlanıyor desem yanlış bir şey demiş olmam sanırım. He ne diyordum işlevi var diyordum işlevi varda 30 milyon öğrenci aynı anda bağlanınca çöker tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı