Milli Eğitim Bakanına ne demek isterseniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merak etme yeri geldiğinde sabah 9'dan gece 3'e kadar kaliteli(gerçek) çalışmayabilirim. Ortalamam 97 lise 2'ye gidiyorum. Yeri geldiğinde anlamadığım konuyu 5-6 kere komple, anlayana kadar çalışan bir insanım. Ben bu lafları boşuna söylemiyorum. LGS 'Ti sadece belirli bir kafa yapısına ait öğrenciler çözebilir. Bir kesim öğrenci ne kadar çabalasa da yapamaz.
Yapacak bir şey yok okadarınıda milli eğitim bakanımız syn Atma Ziya çözsün

TEOG'u neden kaldırdıklarını sorardım. Gayet iyi bir sistemdi. LGS aşırı saçma bir sistem ve kimse hakettiği yerde okumuyor.

Bir şey kolaysa herkese kolay, zorsa herkese zor. Şunu bi' anlamadınız gitti. Hem LGS ile ezberci zihniyet gitti. Artık insanların problem çözme becerilerini ölçüyorlar. Ayrıca siz okula puan ile yerleşmiyorsunuz, yüzdelik dilim ile giriyorsunuz.

Yazılım okuyacak çocuğu fizik dersiyle sınıyorlar. Mantık mı bu? Ben bunu söylerdim şahsen sınav değil sistem saçmalık.

Meslek liseleri istediğiniz zihniyete uygun eğitim veriyor. Oralara gidebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210303_111839_com.meb.vbsmobil.jpg
    Screenshot_20210303_111839_com.meb.vbsmobil.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 43
Merak etme yeri geldiğinde sabah 9'dan gece 3'e kadar kaliteli(gerçek) çalışmayabilirim. Ortalamam 97 lise 2'ye gidiyorum. Yeri geldiğinde anlamadığım konuyu 5-6 kere komple, anlayana kadar çalışan bir insanım. Ben bu lafları boşuna söylemiyorum. LGS 'Ti sadece belirli bir kafa yapısına ait öğrenciler çözebilir. Bir kesim öğrenci ne kadar çabalasa da yapamaz.
Gerçekten mi? Çalışan yapar. 5-6-7'de hiç çalışmayıp keko keko dolaşan arkadaşım sırf biz gaza getirdiğimiz için 1 senede hayvan gibi çalıştı ve geçen seneki gibi zor bir LGS'de 450 puan yaptı. Bunlar kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Halbuki ben gayet iyi bir öğrenci olmama rağmen 430 puan yapabildim. Ama ben çalışmadım, o zaman bir yerlerimi sıkıp çalışsaydım çok daha iyisini yapardım.

Gerçekten mi? Çalışan yapar. 5-6-7'de hiç çalışmayıp keko keko dolaşan arkadaşım sırf biz gaza getirdiğimiz için 1 senede hayvan gibi çalıştı ve geçen seneki gibi zor bir LGS'de 450 puan yaptı. Bunlar kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Halbuki ben gayet iyi bir öğrenci olmama rağmen 430 puan yapabildim. Ama ben çalışmadım, o zaman bir yerlerimi sıkıp çalışsaydım çok daha iyisini yapardım.

Yav hadi ben" aptalım ". Beceremedim. Bizim 2k lık orta okulda 35-40 kişi nitelikli ye gitti. Ben Ankara'nın her tarafında bulundum (çankaya hariç). Ve her yerde durum bu.

Meslek liseleri istediğiniz zihniyete uygun eğitim veriyor. Oralara gidebilirsiniz.

Tam puanla meslek lisesine gitmek de ne bileyim :) Ya o değil mesela ben ilk-ortaokul okudum. Sonra lise de kimyaya değil de kişinin meraklı ve yetenekli olduğu bölüme ağırlık verilmeli bence.

Tam puanla meslek lisesine gitmek de ne bileyim :)
Tam puan yapmayı çok basit zannediyorsun sen. Hele bi' tam puan yap, ondan sonra bunları konuş.

Ya o değil mesela ben ilk-ortaokul okudum. Sonra lise de kimyaya değil de kişinin meraklı ve yetenekli olduğu bölüme ağırlık verilmeli bence.

Bu zaten var. 11. sınıfta alan seçiyorsun. Sözel, sayısal ve eşit ağırlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı