Milli Savunma Bakanlığı acı haberi açıkladı... 4 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan verilen bildiride, Pençe-Kilit Harekatı'nda çıkan çatışmada 4 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı bildirildi. Yapılan son açıklamada da, saldırıda ağır yaralanmış olan Piyade Teğmen Abdulkadir Güler'in de hastanede şehit olduğu bildirdi. Aynı zamanda Milli Savunma Bakanı Akar ve komuta kademesinin sınır hattına gittiği açıklandı.
Biz burada ne kadar konuşsak da bu mehmetçiklerimizin adını yarın kimse hatırlamayacak. %90'ımız yarın 4 tane şehidimiz olduğunu bile hatırlamayacak. Tıpkı daha niceleri gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok şey yazmak isterdim ama yazmaya gerek yok. Şu resmi koysam yeter diye düşünüyorum:
1653417435803.png

20 yıldır pkk ile uğraşıyoruz, ama hala sınırlarımızda kolayca saldırı düzenleyebiliyorlar, şehirleri zaten saymıyorum. Bundan 3 yıl önce 3 ypg'liyi mahallede polis kovalıyordu.

Bazı kişi ve kurumların bu işlerden çok çıkarı var da daha fazla konuşup doğruları söylediğim için tutuklanmak istemiyorum.

Allah rahmet eylesin. Günahlarını affetsin. Yine Suriye'ye Barış Pınarı ve Fırat kalkanı bölgelerinin ilerisine yapacağız galiba. Bu sefer ateşkes olmadan yapılsa çok iyi olur.
Ben hala daha TSK'nın orada ne işi olduğunu anlamıyorum. Adam gibi sınırını koru terörist giremesin.
O bölgede devlet kurabilecek güçte bir örgüt de tanımıyorum. Temizlenecek yerler temizlendi zaten. Onun yerine zamanında Irak'a gireydik de toprak alırdık.

Ben hala daha Tsk'nın orada ne işi olduğunu anlamıyorum. Adam gibi sınırını koru terörist giremesin.
O bölgede devlet kurabilecek güçte bir örgüt de tanımıyorum. Temizlenecek yerler temizlendi zaten. Onun yerine zamanında Irak'a gireydik de toprak alırdık.

Sorun şu ABD ve Rusya orada çok kirli plan kurmuş. Suriye malum parçalanmış halde Irak desen kendine hayrı yok. 911 km sınır komşusu olunca ister istemez bize patlıyor mevzu. İran desen zaten bize karşı terörü destekliyor. Sınıra dikiyorsun gerilla taktiği yapıyor vur-kaç saldırıyı püskürtmekten başka bir şey olmuyor. Bakalım ne olacak. Allah yardımcımız olsun. Irak'da aslında Türkmen bölgesini alabilirdik. Malum bizim soydaşlarımız onlar.

Ben hala daha Tsk'nın orada ne işi olduğunu anlamıyorum. Adam gibi sınırını koru terörist giremesin.

Benim aklıma şu geliyor. O kısımları temizleyip belki bir miktar mülteci oraya yerleşir. O kısımlar TSK kontrolünde olur ve farklı yapılaşmalar engellenmeye çalışılır. Ben de asla ama asla askerimizin ülke dışında olmasını istemiyorum kendi yakınım da sürekli operasyonlara gidiyor canım fazlasıyla sıkılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ah be, ne kolay. Güle güle demek, giden senden olmayınca. Ne bileyim be, bu adamlar tanımadığı milyonlarca insanı temsil ediyor ve koruyorlar ama hiç kimse adlarını bilmiyor. Sessiz sedasız gidiyorlar bu diyarlardan, eminim ki Allah'ın onlara verdiği o en yüce makam olan Şehadet mertebesine hepsi erişmiş ve tadini sürüyorlardır.
Rabbim rahmet etsin, hepsinden tek tek razı olsun inşallah.

Benim aklıma şu geliyor. O kısımları temizleyip belki bir miktar mülteci oraya yerleşir. O kısımlar TSK kontrolünde olur ve farklı yapılaşmalar engellenmeye çalışılır. Ben de asla ama asla askerimizin ülke dışında olmasını istemiyorum kendi yakınım da sürekli operasyonlara gidiyor canım fazlasıyla sıkılıyor.

Afrin'de yapılıyor aslında bu.

Geri
Yukarı