Milli Savunma Üniversitesi Miyop Sorunu

C-Note

Hectopat
Yer
Batman
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Her iki gözümde ayrı ayrı olmak üzere -1.50 miyopi derecesi mevcut. MSÜ sınavlarına hazırlanıyorum. Eğer sınavı başarılı bir şekilde geçersem, haziran ayında mülakatlar olacaktır. Milli Savunma Üniversitesine hazırlanmaya başlarken bir çok problemim mevcuttu. Bu mevcut problemler sağlık üzerineydi. Sadece tek problemim kaldı o da miyop olmam. MSÜ'nün kabul ettiği göz derecesi her gözde ayrı olmak üzere 1 derece. Ben de sınavı başarılı bir şekilde geçip mülakatlara çağırılırsam gözden elenmem yüksek bir ihtimal görünüyor. Eğer elenirsem PMYO deneyeceğim. PMYO'da MSÜ'ye göre daha kolay göz derecesi ayrı ayrı olmak üzere 2 derece kabul ediliyor. Ama benim isteğim ise asker olmak. Bunu için göz derecesini yani miyopiyi düşürmenin bir yolu var mı? Forumdaki arkadaşların tecrübeleri varsa bana yardımcı olmalarını diliyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

İnternette dolaşırken göz bozukluklarını düzeltmek için egzersizler diye birkaç sayfaya denk gelmiştim. Doğruluğunu bilemem ama araştır derim.

Ben 1.25 miyop ile elendim zamanında Kulelide mülakatta. Ama 2 derece göz bozukluğu olanlar alınmıştı. Şansın var. Göz muayenesinde herhangi bir sorunun olmadığını dile getirirsin, göz testinde kullanılan alfabe listesini ezberleyebilirsen sorun olmaz. Malesef miyop derecesi düşmez. Lazer tedavisi gerekli. 1.5 miyop için de lazer yapılmıyor. Yapan da para kazanmak için yapar zaten.

Ek bilgi: Net göz derecesine uygun gözlük, bozuk gözü düzeltiyor diye bir makale okumuştum. Örneğin sana 1.5 miyop dediler ama senin gözdeki kayma oranın 1.58 eğer 1.58 derece bir gözlük kullanırsan miyopta iyileşme sağlanıyor. Ancak bu şekilde buçuklu, küsüratlı dereceli gözlük camları özel olarak üretiliyor ben zamanında bulamamıştım. Google'dan en iyi göz doktoralarını bi ara, yorumlara bak. Ona bir danış derim.

Ben 1.25 miyop ile elendim zamanında Kulelide mülakatta. Ama 2 derece göz bozukluğu olanlar alınmıştı. Şansın var. Göz muayenesinde herhangi bir sorunun olmadığını dile getirirsin, göz testinde kullanılan alfabe listesini ezberleyebilirsen sorun olmaz. Malesef miyop derecesi düşmez. Lazer tedavisi gerekli. 1.5 miyop için de lazer yapılmıyor. Yapan da para kazanmak için yapar zaten.

Ek bilgi: Net göz derecesine uygun gözlük, bozuk gözü düzeltiyor diye bir makale okumuştum. Örneğin sana 1.5 miyop dediler ama senin gözdeki kayma oranın 1.58 eğer 1.58 derece bir gözlük kullanırsan miyopta iyileşme sağlanıyor. Ancak bu şekilde buçuklu, küsüratlı dereceli gözlük camları özel olarak üretiliyor ben zamanında bulamamıştım. Google'dan en iyi göz doktoralarını bi ara, yorumlara bak. Ona bir danış derim.
1.25 ile elenmişsen 2 derece olan geçmişse büyük oranda torpil yapmışlardır. Bu tür mülakatlarda maalasef torpil var. Gözümde bozukluk olmadığını söylersem belki göz testine sokarlar bilmiyorum. Ama şansımı deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı