Mimari İşler İçin Laptop Önerisi

fratsburg

Femtopat
Daha fazla  

VenomBey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Linkteki dizüstü bilgisayarı mimari işlerde (render, teknik çizim) kullanmak için satın almak istiyorum, sizce bu yeterli olur mu ve Acer genel olarak (servis, malzeme kalitesi vb.) Sizce nasıldır? Önerileriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Oyunda oynanıcaksa gayet güzel bir laptop.

heisenberg9426

Hectopat
Daha fazla  

Kennal

Centipat
Daha fazla  
Mimarlık öğrencisi olarak söylüyorum alabildiğin kadar iyi bir işlemci al ekran kartın ise ortalama altında olmasın yoksa render gibi işlerde oldukça zaman kaybedersin.

KS
KS
F

fratsburg

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar tekrardan,

@VenomBey, oyun oynanmayacak hocam sadece mimari işler için kullanılacak.

@İçimdeÖlenbiriVar inceleyeceğim hocam, 15.6 olduğu için ekran biraz mesafeliyim buna ama öneriniz için teşekkür ederim

@kemal.altntp hocam bütçem bu civarlarda aklıma en yatkın işlemci olarak 5800H seçtim, Intel'de biraz farkediyor sanırım fiyat en azından 4-5 sene götürür diye tahmin ediyorum bu da.

Çok teşekkürler herkese tekrardan, Acer servisi, teknik desteği vb. nasıldır bilginiz var mı?

MkNStR

Hectopat
İşlemci performansı olarak 12. nesil daha iyi.

Kennal

Centipat
Daha fazla  
5800H yeterlidir yüz üstü bırakmaz. Size tavsiyem en az 16 GB RAM ile kullanmanız ve çift kanaldan vermeniz. Yanına da en az RTX 3050 koyarsanız mezun olana kadar rahat götürür.

Yemreksioglu

Hectopat
Daha fazla  
Hangi programları kullanıcaksın ? Ben autocad da çizim photoshopda plan boyama yaparım diyorsan gösterdiklerin yeterli. Sketchup kullanıcam ama renderlarımı Vray ile alıcam dersen işlemci ağırlıklı bir model öneririm yok ben render için lumion kullanıcağım diyorsan o zman çok iyi bir ekran kartı bakmanız gerekicek. O yüzden bugün bunlara karar veremiyeceğiniz için dengeli bir model öneririm bir tarafa yüklenmeden

Yeni konular

Yukarı