Mimarlık için laptop önerisi

Bütçe
10.000-11.000₺

KatliyaM

Hectopat
İyi günler arkadaşlar, render odaklı bir laptop arıyorum ara sırada(PUBG-BF1) gibi oyunlarda oynarım. Son zamanlarda aktif olarak forumda konuları takip ederek araştırma yapıyorum ama bekleyip beklememek arasında kararsız kaldım. Sizinde görüşlerinizi almak istedim.
Kullandığım programlar:
3D Max (modelleme prog.)
Corona (render prog.)
Lumion (render prog.)
D5 (şu an kullanamıyorum)
Kendi laptopum:
i7-7850H
16 GB(2*8) 2666MHz RAM
4 GB 1050 Ti

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürediyorum.
HP Omen: 1050 Ti'dan 1650 Ti geçmek bana çok mantıklı gelmiyor hocam.
Lenovo: Tam aradığım laptop ama bütcemi biraz aşıyor çıkabilirsem kesinlikle bunu alırım.
MSI Alpha 15: Hocam AMD işlemcisi güçlü olsa da Lumion'da RX5600M düşük bir performans veriyor.

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürediyorum.
HP Omen: 1050 Ti'dan 1650 Ti geçmek bana çok mantıklı gelmiyor hocam.
Lenovo: Tam aradığım laptop ama bütcemi biraz aşıyor çıkabilirsem kesinlikle bunu alırım.
MSI Alpha 15: Hocam AMD işlemcisi güçlü olsa da Lumion'da RX5600M düşük bir performans veriyor.
Yurt dışından alma şansınız var mı? Bekleme şansınız var mı?

Legion alınabilir satıcı Newegg.

Legion alınabilir satıcısı da Newegg.

Hocam yorumunuz için teşekkürediyorum.
Yurtdışını düşünmüyor değilim hocam lakin üç laptop arasında sadece MSI'yın uluslararası garantisi var diye biliyorum?
1050 Ti'dan 1660 Ti'ya geçsem kesinlikle beni tatmin eder hocam. RTX 2060 ile karşılaştırma videolarına baktım aralarında öyle ekstra bir fark yok ama almışken RTX daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yurt dışından alma şansınız var mı? Bekleme şansınız var mı?

Hocam yurt dışı olayı çok güzelde Lenovo uluslararası garanti vermediği için biraz çekiniyorum yoksa laptop çok güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı