Mimarlık için laptop önerisi

lenx

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, mimarlık öğrencisi 2. sınıfım. Bu yüzden laptop bakmaktayım 2 tane sistem arasında kaldım, hangisini almam daha mantıklı olur? (kullanacağım muhtemel programlar: Photoshop, AutoCAD, 3DS Max, SketchUp, Lumion, Revit)
Şimdiden teşekkürler.

1)
Ekran kartı: GTX 1060 6 GB.
İşlemci: i7 6700 HQ.
RAM: 16 GB RAM.
Hard disk: 1 TB 7200RPM.
Monitör: 100 Hz ful HD mat ekran.

2)
Ekran kartı: GTX 1650 Ti 4 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H.
RAM: 16 GB.
Depolama: 512 SSD.
Ekran: 144Hz Full HD IPS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarların fiyatları ne ve bütçeniz ne?

1. ci sistemin SSD olanını bul ve onu al. Asla Intel'den ve NVIDIA ekran kartından vazgeçme. Senin yazdığın yazılımları yoğun olarak kullanıyorum ve her iki sistemde de deneyimledim yıllarca. AMD alırsan birçok sorunla boğuşursun ve işlerin çöp olur. Verim alamazsın. Garip uyumsuzluklarla boğuşur durursun. Bu sorunların en büyük sebebi işlemci içerisindeki komut setlerinin verileri adam gibi işleyememesidir. AMD anakartlar işlemciler ve ekran kartları tam bir uyumsuzluk ve problem cennetidir. Hele ki işlemci ve anakart AMD - ekran kartı NVIDIA ise aldın başına belayı demektir. Uyumsuzlukları seni bezdirir.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tavsiyem şudur ki: Intel tabanlı SSD diskli ve en önemlisi ekran kartın envidya 256 bit veriyolu olmalı ki yazılımlarından verim alasın. RAM mümkünse 24 veya 32 olursa hiçbir problem yaşamasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler kusura bakmayın konudan alakasız ama bunun için konu açmak istemiyorum. Bende gemi inşa bölümü kazandım teknikerlik işte. Laptop lazım olur mu bu bölüm için ona göre Laptop'a geçeceğim.

Portatiflik açııından lapop iyi gibi görünse de asla masaüstü bilgisayarların verimine ulaşamaz. Laptop tavsiye etmem. Hele ki katya - soldvörks - sımatron - simens gibi yazılımlar çalıştıracaksan hiç lapop önermem. Tabii ki 256 bit envidya ekran kartı ve 32 GB DDR 4 RAM ve SSD disk intel işlemci olacak ise alabilirsin ama bütçeyi çok zorlayacaktır.

Portatiflik açııından lapop iyi gibi görünse de asla masaüstü bilgisayarların verimine ulaşamaz. Laptop tavsiye etmem. Hele ki katya - soldvörks - sımatron - simens gibi yazılımlar çalıştıracaksan hiç lapop önermem. Tabii ki 256 bit envidya ekran kartı ve 32 GB DDR 4 RAM ve SSD disk intel işlemci olacak ise alabilirsin ama bütçeyi çok zorlayacaktır.
Reis bende onu merak ediyorum bu programlardan kullanacak mıyım gemi tasarımı proje için vs.
Birde yurtta kalacağım için laptop lazım yoksa imzamdaki setup iş görür herhalde.

Geri
Yukarı