Minecraft 1.16.3 kenar yumuşatma ve anizotropik filtreleme ayarı çalışmıyor

Nefrioble

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sürüm 1.16.3 ve OptiFine ile giriyorum. Bu ayarları açmadan görüntü çok bulanık oluyor ve uzaktaki bloklar neredeyse görünmüyor. AMD ekran kartı kullanıyorum. Her ayarı kurcaladım ama yine de çözemedim. Bunları açmanın bir yolu yok mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 370
OptiFine 1.16.3'ün de geliştirici günlüğünde yazdığı gibi kenar yumuşatma ve anizotropik filtreleme bu sürümde çalışmamakta. "Shader'lar/Gölgeler" gibi bir ismi bulunan ayarın altınaki kenar yumuşatmayı kullanabilirsiniz.

1604262998079.png

"Shader'lar" bölümündeki kenar yumuşatma ayarı:

aa.png

Son düzenleme:
OptiFine 1.16.3'ün de geliştirici günlüğünde yazdığı gibi kenar yumuşatma ve anizotropik filtreleme bu sürümde çalışmamakta. "Shader'lar/Gölgeler" gibi bir ismi bulunan ayarın altınaki kenar yumuşatmayı kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 723023

"Shader'lar" bölümündeki kenar yumuşatma ayarı:

Eki Görüntüle 723027
Bu ayarları tam olarak hangi sürümlerde açabiliyoruz? 1.16.2 ile girmeyi denedim ama hala açamıyorum. Ekran kartının ayarlarında bir sorun olabilir mi? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. En son 1.16.3 sürümünde bir video çekmiştim ve böyle bir sorun yoktu. Sular, uzakta kalan bloklar böyle gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    88,1 KB · Görüntüleme: 200
Bu ayarları tam olarak hangi sürümlerde açabiliyoruz? 1.16.2 ile girmeyi denedim ama hala açamıyorum. Ekran kartının ayarlarında bir sorun olabilir mi? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. En son 1.16.3 sürümünde bir video çekmiştim ve böyle bir sorun yoktu. Sular, uzakta kalan bloklar böyle gözüküyor.
Yaşadığınız sorunu daha önce yaşamadığım için çözümünü bilmiyorum. Bu ayarların en son çalıştığı sürüm OptiFine 1.14.4.

Çözümünü bulabildin mi acaba bende de aynı görüntü sıkıntısı var ama anizotropik ayarını açabiliyorum açtığımda ise o görüntü düzeliyor ama oyundaki blok pixelleri hareket ediyor gibi duruyor sanki yer oynuyor.

Geri
Yukarı