Minecraft 1.16.5. Mod Paketim Yayında!

Hocam oyuna girdim ağaç kesiyodum tepeden maskeli ezioya benzeyen birisi kafama bir ok attı nerden geldiğimi şaşırdım alt f4 attım direkt :D. Ağaçlarda bekleyen ezioların olduğunu nolur belirtin jumpscare gibi çıkıyorlar :D.

Et yiyen bitki gibi bir şeyin yanına gittim seviyim diye ok attı geberdim. Bana göre değil hocam bu mod paketi sağ olun çok güzel, fantastik fakat yok her şey beni öldürmeye yemin etmiş sanki. Tekkit, Tekkit Lite karışımı mod paketi yaparsanız Mühendislik, Kızıltaş seven bizleri çok mutlu edersinnn.
Hocam aslında creative girip Redstone, dekorasyon ve bloklar kısmına bakarsanız sadece macera amaçlı değil; Mühendislik, dekorasyon ve build sevenlere de hitap edebildiğini görebilirsiniz. Aslında mod paketini tasarlamamın en büyük sebebi oyunda build veya dekorasyon yeterliyken macera kısmının yetersiz olduğunu düşünmemdi. Mod paketim creativede de kullanılabilir. İyi oyunlar dilerim 😄.
Sanırım bu java için değil mi? Bedrock da çalışır mı?
Java versiyonu için hazırladım hocam.
İçindeki modlar ne?
Hepsinin ismini sırasıyla yazamam ancak oyunun ortaçağ temasını bozmayacak şekilde (teknolojik ürünler, bazukalar,dronelar ya da abartı yaratıklar olmadan) olan tüm modları eklemeye çalıştım. Minecraft'ın gerek macera, gerek Redstone gerekse dekorasyon kısmını genişletmeye çalıştım. Ayrıca diğer dünyalara da gitmenizi ve görmenizi tavsiye ederim.

Birkaç bilgilendirme yapmam gerekiyor:

- Oyuna 3800 MB RAM vererekte sorunsuz çalıştırabilirsiniz.
- Survival girmeden önce creative moddan modlara bakıp mod paketinde neler olduğu hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
- Ayarlardan kontrol özelleştirmelerini mutlaka yapın. Oyunda birçok içerik yeni tuşlarla çalışıyor. Eğer istek olursa tavsiye edilen kontrol şemasını paylaşabilirim.
- Nether'a gitmek için yeraltında bulunan portalları bulmanız gerekiyor. Aynı şekilde Nether'dan dönmek içinse fener tarzı yapılara altın bloklarıyla güç vererek (bir kere kullanmanız yeterli) normal dünyaya dönebilirsiniz.
Oyunun varsayılan Nether Portalı devre dışı bırakılmıştır.
- End'e gitmek için 11 farklı End gözünü bulmalı ve enerji reaktörünü craftlamalısınız.
- End'e gittiğinizde (hileli veya creative için) /locatebiome komutunu kullanarak "betterendforge:" taglı tüm yeni biyomlara göz atmanızı tavsiye ederim.
- Oyunda gizli bir portal daha var, nasıl girildiğini en yakın zamanda görsellerle destekleyerek göstereceğim.
- Rehber hazırlamaya başladım.

Birkaç bilgilendirme yapmam gerekiyor:

- Oyuna 3800 MB RAM vererekte sorunsuz çalıştırabilirsiniz.
- Survival girmeden önce creative moddan modlara bakıp mod paketinde neler olduğu hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
- Ayarlardan kontrol özelleştirmelerini mutlaka yapın. Oyunda birçok içerik yeni tuşlarla çalışıyor. Eğer istek olursa tavsiye edilen kontrol şemasını paylaşabilirim.
- Nether'a gitmek için yeraltında bulunan portalları bulmanız gerekiyor. Aynı şekilde Nether'dan dönmek içinse fener tarzı yapılara altın bloklarıyla güç vererek (bir kere kullanmanız yeterli) normal dünyaya dönebilirsiniz.
Oyunun varsayılan Nether Portalı devre dışı bırakılmıştır.
- End'e gitmek için 11 farklı End gözünü bulmalı ve enerji reaktörünü craftlamalısınız.
- End'e gittiğinizde (hileli veya creative için) /locatebiome komutunu kullanarak "betterendforge:" taglı tüm yeni biyomlara göz atmanızı tavsiye ederim.
- Oyunda gizli bir portal daha var, nasıl girildiğini en yakın zamanda görsellerle destekleyerek göstereceğim.
- Rehber hazırlamaya başladım.
Mod paketi kötü değildi, asıl kötü olan bendim özür diliyorum. Bende en güçlü silahları alarak oynarım o yaratıklara karşı :D.

Mod paketi kötü değildi, asıl kötü olan bendim özür diliyorum. Bende en güçlü silahları alarak oynarım o yaratıklara karşı :D.
Hocam estağfurullah, amacım "Mod paketim iyi, herkes kötü" tarzı birşey demek değildi. Sadece çok fazla içerik olduğu için doğal olarak birçok kişi ilk oynayışta önce sevinip sonra "çok zor" diyip salabiliyor. 2-3 rehberde çözülebilecek bir sorun 😄. İyi oyunlar dilerim.
(Bu arada en güçlü silah ve en dayanıklı zırh Dragonsteel'den yapılmış olanlardır 😇)

Hocam estağfurullah, amacım "Mod paketim iyi, herkes kötü" tarzı birşey demek değildi. Sadece çok fazla içerik olduğu için doğal olarak birçok kişi ilk oynayışta önce sevinip sonra "çok zor" diyip salabiliyor. 2-3 rehberde çözülebilecek bir sorun 😄. İyi oyunlar dilerim.
(Bu arada en güçlü silah ve en dayanıklı zırh Dragonsteel'den yapılmış olanlardır 😇)
Kral <3. Tam gaz oynamaya devam.

Uzunca bir süredir çökmemesi için uğraştığım modpaketimi aslında önceden bitirmiştim. Ancak başıma üst üste gelen tüm olaylardan ötürü mod paketiyle pek fazla ilgilenememiştim.

Meraklısı varsa başıma gelen olaylar
Laptop'umun fanı bozuldu, CurseForge 3 kez reddetti, sınav haftasına girdim, Technopat'tan ban yedim.

Mod paketinde neler mevcut?

Yaklaşık 90 mod olması gerekiyor. Her bir mod çevre kalitesini ve macera unsurlarını güçlendiren türden etkileri etkiliyor.
Oyunda yaklaşık 200'den fazla yeni yaratık var ve hepsi keşfedilmeyi bekliyor 😊
Eki Görüntüle 1056419
Sorulmadan önce hemen söyleyeyim, Evet Craftlanabiliyor ve Evet hepsinin çok farklı istatistiklere sahip olması onları benzersiz kılıyor.
Eki Görüntüle 1056421
Oyuna gelmiş birçok yeni Boss, eğlence ve aksiyonu bir arada tutuyor.

Ayrıca Mod paketinde herhangi bir şekilde abartı, Minecraft'ın orta çağ yapısına uymayan herhangi bir mod bulunmamaktadır. (Teknoloji veya büyü modlarını eklemedim)

Optifine ile uyumlu mu?

Evet uyumlular ve kesinlikle shaderlarla oynanmasını tavsiye ederim.

Kurulumu nasıl yapılır?

1. Minecraft'ın dosya konumundan (varsa) mods ve config adlı klasörlerini silin.
  2. İndirdiğiniz RAR dosyasındaki config ve mods klaörlerini oyunun dosya konumuna yerleştirin.
  3. Bu siteden recommended olan (36.1.0) forge sürümünü indirin.
  4. Kurulumunu gerçekleştirin.
  5. Minecraft'a giriş esnasında sürümlerde "forge 36.1.0". üzerinden oyuna giriş yapın.

Sıkça sorular sorular:

1) Multiplayer desteği eklenecek mi?

Uğraşıyorum ancak sözünü veremem.

2) Mod paketi güncelleme alacak mı?

Mod paketimi güncel tutmakta kararlıyım.

3) Modlar çöküyor mu? / Çökme sorunuyla karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Öncelikle sistemsel bir sorun olmadığı sürece modların çökme ihtimalini minimuma indirene kadar uğraştım. Gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. Ama eğer çökme meydana gelirse veya bug bulursanız, lütfen hata raporu (latest.log) paylaşınız.

4) Yalnızca orijinal Minecraft'ta mı oynanıyor?

Olabildiğince herkesin yararlanabilmesi için mod paketimi bu şekilde sundum. Eğer curseforge üzerinden sunsaydım maalesef ki yalnızca orijinaline sahip kişiler oynayabilecekti.

5) Neden Curseforge'da yayınlamadın?

Yayınlamamamın birçok sebebi var:

• a) Modların overwolf üzerinden tasarlanmak zorunda olması.
  • b) Politikalarının fazla katı olması.
  • c) Fazla vaktimin olmaması.
  • d) Herkesin yararlanmasını istiyor olmam.

6) Kontrol şeması çok karışık geldi, nasıl düzeltirim?

Oyuna fazla mekanik eklendiğinden ötürü birçok özelliği kullanabilmek için farklı klavye tuşları gerekiyor. Oyunu deneyerek öğrenmek isteyen oyuncu arkadaşlarım için tavsiye ettiğim kontrol şemasını henüz paylaşmadım. Ancak istek olursa yorumlarda paylaşacağım. (Ayrıca kontrolleri değiştirmek için oyun içinde seçeneklere tıklayıp oradan da denetimlere basmalıdır.)

7) Oyunda bilmediğim çok fazla şey var, nasıl öğrenirim?

Keşfederek öğrenmeniz taraftarıyım ancak yorumlarda sorunuz varsa sorabilirsiniz . (Gerçekten sevinirim😄) Ayrıca rehber konuları da açmayı planlıyorum.

NOTLAR:

Mod paketinin tüm hakları saklıdır. İzinsiz hiçbir şekilde farklı platformlarda/sitelerde yayınlanamaz.

ÖZEL TEŞEKKÜRLER:

Logo için @ny4rlk0 hocama tekrardan teşekkür ediyorum. Eğer zamanım varken modları Curseforge'a da portlarsam logoyu kullanacağım.

İndirip oynayacak olan ve geri bildirim yapacak herkese teşekkürler 😄

Mod paketinin linki:
Mod paketimi şu şekilde indirebilirsiniz.

Saolun hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı