Minecraft 1.17.1 GTX 1050 Ti akıcı grafik ayarları

İşletim sistemi
Windows 10

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Dell 7577 model laptopumdan Minecraft 1.17.1 Java Edition oynamaya çalışıyorum. Öncelikle oyunum orijinal, 3. parti launcherler kullanmamaktayım. Oyun içerisinde hem ortamın görüntüsünü bozmayan, akıcılığı hissedebileceğim hem de 60 FPS sabit değer alabileceğim grafik ayarlarına ihtiyacım var. Şu anki ayarlar ile hep 30-40 FPS arasında değerler alıyorum. Herhangi bir çevrimiçi sunucuda değil, kendim yaratmış olduğum tek kişilik dünyada oynuyorum. Herhangi bir shader mod kullanmamaktayım, oyunun default pakedini kullanıyorum. Sadece 1.17.1 OptiFine mod yüklü durumda. Oyun SSD'de kurulu.

Şu an oyun içi güncel ayarlarım şu şekilde:

mc1.pngmc2.pngmc3.pngmc4.pngmc5.png

Sistem özelliklerim:

GTX 1050 Ti 4 GB.
Intel i7-7700HQ 2.80 GHz 8 Çekirdek İşlemci.
16 GB RAM.
1 TB HDD, 128 GB SSD.

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba. Dell 7577 model laptopumdan Minecraft 1.17.1 Java Edition oynamaya çalışıyorum. Öncelikle oyunum orijinal, 3. parti Launcher'ler kullanmamaktayım. Oyun içerisinde hem ortamın görüntüsünü bozmayan, akıcılığı hissedebileceğim hem de 60 FPS sabit değer alabileceğim grafik ayarlarına ihtiyacım var. Şu anki ayarlar ile hep 30-40 FPS arasında değerler alıyorum. Herhangi bir çevrimiçi sunucuda değil, kendim yaratmış olduğum tek kişilik dünyada oynuyorum. Herhangi bir shader mod kullanmamaktayım, oyunun default pakedini kullanıyorum. Sadece 1.17.1 OptiFine mod yüklü durumda. Oyun SSD'de kurulu.

Eki Görüntüle 1131503Eki Görüntüle 1131504Eki Görüntüle 1131505Eki Görüntüle 1131506Eki Görüntüle 1131507

Sistem özelliklerim:

GTX 1050 Ti 4 GB.
Intel i7-7700HQ 2.80 GHz 8 çekirdek işlemci.
16 GB RAM.
1 TB HDD, 128 GB SSD.

Hocam görüş mesafesi düşürdükçe FPS artar ve bunun yanı sıra grafikler kısmını düşürebilirsiniz FPS etki eden etkenler isterseniz deneyip bir haberdar edin. Ve Launcher'dan oyuna verdiğiniz RAM'i arttırabilirsiniz iyi günler. :)

Hocam görüş mesafesi düşürdükçe FPS artar ve bunun yanı sıra grafikler kısmını düşürebilirsiniz FPS etki eden etkenler isterseniz deneyip bir haberdar edin.

Açıkçası görüş mesafesini daha fazla düşürmek istemiyorum. Bunun bana negatif yönde etkisi oluyor. Haritada gezinirken köyleri, tapınakları v.b. görüş alanım dar olduğu için keşfedemeyebiliyorum.

Benim pcm GTX 1050 Ti fakat ben 90 100 FPS alıyorum işlemcim Intel i5-7600K seninkinden bile kötü
Sanırım laptopu şarjda oynamıyorsun şarjda oynamanı tavsiye ederim.

Benim pcm GTX 1050 Ti fakat ben 90 100 FPS alıyorum işlemcim Intel i5-7600K seninkinden bile kötü
Sanırım laptopu şarjda oynamıyorsun şarjda oynamanı tavsiye ederim.

Laptopumu prizde kullanıyorum. Batarya, aletin içerisine gömülü olduğu için çıkarma gibi bir imkânım yok. Bataryanın ömrü uzun olmadığı için prizde kullanmayı tercih ediyorum.

Arkadaşlar merhaba. Dell 7577 model laptopumdan Minecraft 1.17.1 Java Edition oynamaya çalışıyorum. Öncelikle oyunum orijinal, 3. parti Launcher'ler kullanmamaktayım. Oyun içerisinde hem ortamın görüntüsünü bozmayan, akıcılığı hissedebileceğim hem de 60 FPS sabit değer alabileceğim grafik ayarlarına ihtiyacım var. Şu anki ayarlar ile hep 30-40 FPS arasında değerler alıyorum. Herhangi bir çevrimiçi sunucuda değil, kendim yaratmış olduğum tek kişilik dünyada oynuyorum. Herhangi bir shader mod kullanmamaktayım, oyunun default pakedini kullanıyorum. Sadece 1.17.1 OptiFine mod yüklü durumda. Oyun SSD'de kurulu.

Eki Görüntüle 1131503Eki Görüntüle 1131504Eki Görüntüle 1131505Eki Görüntüle 1131506Eki Görüntüle 1131507

Sistem özelliklerim:

GTX 1050 Ti 4 GB.
Intel i7-7700HQ 2.80 GHz 8 çekirdek işlemci.
16 GB RAM.
1 TB HDD, 128 GB SSD.

Laptopumu prizde kullanıyorum. Batarya, aletin içerisine gömülü olduğu için çıkarma gibi bir imkânım yok. Bataryanın ömrü uzun olmadığı için prizde kullanmayı tercih ediyorum.

Mipmap değerini direk kapat bence 0'a çek ve yumuşak ışıklandırmayı da düşür.

Grafikleri "Fast"e al, sonra girip diğer ayarları yükseltmeyi dene, gözüne hoş gözükenleri açık bırak. 60FPS için bazılarını kısman gerekecek. Ayrıca parçacıkları biraz kıs.

Yeni konular

Geri
Yukarı