Minecraft 1.17'de chunklar Y=0'in altinda olusmuyor mu?

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Snapshot surumlerinde soyle grafikler yayinlaniyordu, Y=0'in altina inilebiliyor ve madenler de olusuyordu ancak oynadigim Java Edition'da 0'in altina gecis yok. Bedrock'ta takiliyorum. Creative'de de denedigimde 0'in altina indigimde diger surumlerden farki olmadigini goruyorum. Bu maden olayi yine mi degisti, degistiyse guncel maden haritasini atar misiniz bulamadim?

Not: Test ve ana surumleri de denedim.
snapshot-21w08a-ore-distribution.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi olarak çıkmadığı için datapack kurman gerekli. Attığın fotoğraf zaten güncel. Kurduktan sonra artık 0'ın altında maden oluşacak.
Resmi olarak ne zaman cikacak? Orijinal Minecraft'ta yayinlandi gozukuyor ama baska surumde mi bunlar uygulanacak?
1623838690781.png

Hayır, Aralık ayında gelecek güncelleme ile hem dağlar hem de derinlik eklenecek.
Hmm, Aralik'ta olduguna dikkat etmemistim. Tesekkurler.
Normal sürümlerde böyle bir şeye denk gelmedim. Fotoğrafta 1.17 için denmiş fakat olduğunu sanmıyorum.
Minecraft'in kendi sitesinde yayinladigi snapshotin ayrintisindan aldim, snapshot'i datapack ile kurmam gerekiyormus.

1.17 güncellemesi iki parçaya ayrıldı. Dediğim gibi bu güncellemenin büyük kısmı aralık ayı gibi erişime açılacak. Onun haricinde şuandaki 1.17 1. güncellemesinde sadece bazı hayvanlar ve taşlar eklenmiştir.

Resmi olarak ne zaman çıkacak? Orijinal Minecraft'ta yayınlandı gözüküyor ama başka sürümde mi bunlar uygulanacak?
Eki Görüntüle 1070243
1.17 güncellemesi ikiye bölündü. Şu an çıkan sürüm güncellemenin bir kısmını içeriyor. Aralık ayında mağara güncellemesi gelecek. Minecraft'ın sitesinden Java için datapack indirebilirsin. Böylece Aralık güncellemesini şimdiden oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı